niedziela, 16 stycznia 2022

Warto przeczytać

Uregulowanie rynku bukmacherskiego w Polsce sprawiło, że ta branża stała się znacznie bardziej przejrzysta.

Uregulowanie rynku bukmacherskiego w Polsce związane z ustawą wyraźnie określającą obowiązki i odpowiedzialność bukmacherów sprawiło, że ta branża stała się znacznie bardziej przejrzysta. Zgodnie z prawem firmy oferujące usługę zawierania zakładów wzajemnych w internecie zobligowane są do weryfikacji tożsamości gracza, na przykład poprzez przedstawienie skanu dokumentu tożsamości. Dzięki temu wiemy, kto najczęściej obstawia mecze u bukmacherów.

1. Płeć a bukmacher

2. Wykształcenie i zawód

3. Miejsce zamieszkania, status społeczny i sytuacja finansowa

Co ciekawe, z badań wynika, że zakłady bukmacherskie, zwłaszcza internetowe, są jedynym rodzajem gier w Polsce, w których - nawet tylko statystycznie - wygrywa się więcej niż wynoszą zainwestowane środki.

Płeć a bukmacher

Nie powinno dziwić, że - jak podaje każdy bukmacher - zakłady są domeną przede wszystkim mężczyzn. Dominującą grupą są panowie do lat 24. Na drugim miejscu jest grupa wiekowa 24-35 lat. Im starsze osoby, tym niższe zainteresowanie. Kobiety u bukmacherów rejestrują się stosunkowo rzadko.

Wykształcenie i zawód

Najczęściej typują mężczyźni z wykształceniem średnim - te dane są dość logiczne, jeśli zestawimy je z informacjami na temat najczęstszej grupy wiekowej. Dominująca klientela bukmacherów nie miała jeszcze po prostu szansy skończyć uczelni wyższej. Okazuje się natomiast, że zakłady cieszą się dużą popularnością w grupie studentów. Znacznie jest jednak osób pełniących zawodowe role średniego personelu, techników, pracowników usług i robotników niewykwalifikowanych. Nie grają natomiast (lub robią to niesłychanie rzadko) rolnicy, emeryci i osoby działające na własny rachunek. Największy odsetek graczy jest zatrudniony w sektorze prywatnym.

Miejsce zamieszkania, status społeczny i sytuacja finansowa

Gracze mieszkają przede wszystkim w miastach różnej wielkości, natomiast - jak pokazują badania - popularność zakładów wzajemnych nie dotarła na wieś. Osoby rejestrujące się w serwisach bukmacherskich swoją sytuację materialną oceniają przeważnie jako dobrą. W najbardziej licznej grupie dochód wynosi minimum 1400 złotych na osobę. Same wydatki na grę nie są natomiast szczególnie wysokie kwotowo. Obliczenia statystyczne wskazują, że jest to średnio ok. 140 zł miesięcznie, natomiast przeciętna wygrana wynosi 526 zł. Można więc rzeczywiście w ten sposób nie tylko uzyskać zwrot, ale i zdobyć dodatkowe pieniądze, chociaż, oczywiście, wymaga to sporo wiedzy i konieczności śledzenia rozgrywek sportowych.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.