• 8 komentarzy
  • 10430 wyświetleń

Udany rok Oskara!

W dniach 2 - 4 lipca 2012 roku odbyła się XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Małopolska 2012 w zapasach w stylu klasycznym. Zawodnicy stylu klasycznego rywalizowali w Myślenicach.  Aby móc wystąpić w najważniejszej imprezie zapaśniczej dla młodzieży w kraju, trzeba było wywalczyć kwalifikację na jednym z turniejów eliminacyjnych.

Miasto nasze na tym turnieju reprezentował zapaśnik MOSiR Grajewo Oskar Czyżewski, który w  kategorii wagowej 85 kg wywalczył brązowy medal. Oskar bieżący rok będzie mógł zaliczyć do szczególnie  udanych, gdyż z każdego turnieju wraca z medalem.

Do największych sukcesów należy zaliczyć:  -srebrny medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Kostrzynie,  -brązowy w Pucharze Polski w Janowie Lubelskim,  -złoty w Mistrzostwach Polski LZS w Piotrkowie Trybunalskim,   -brązowe medale w Międzynarodowych Turniejach w Poznaniu i Kartuzach.

Oskar te półrocze ma bardzo pracowite. Uczestniczył już w trzech obozach Narodowej Kadry Polski  i obecnie został powołany na obóz kadry do Raciborza w dniach 6-20.07.2012. Także po starcie na Olimpiadzie miał tylko jeden dzień odpoczynku i w piątek wyjechał  do Raciborza.  Start na Olimpiadzie Oskar rozpoczął od pewnie wygranej walki z zawodnikiem Agrosu Zamość , w drugiej walce eliminacyjnej spotkał się  z zawodnikiem Legii Warszawa-Bonieckim ta walka przez  obecnych na hali miała być walką finałową w kategorii wagowej 85kg, ale niestety losowanie nie było pomyślne i Oskar po zaciętym pojedynku musiał uznać wyższość rywala.  Pozostałe trzy pojedynki nasz zawodnik pewnie wygrał pokonując swoich rywali i zajął ostatecznie trzecie miejsce.