• 6 komentarzy
  • 9935 wyświetleń

Sprinterzy z PG 2 na medal!

DOMINACJA SPRINTERÓW Z PG 2 GRAJEWO

Podczas Finału Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce, który odbył się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Zwierzynieckiej w Białymstoku znakomicie spisali się zawodnicy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie. Sebastian Gbur i Jakub Strzelczyk zdominowali konkurencje sprinterskie nie dając żadnych szans swoim przeciwnikom. Sebastian zwyciężył w biegu na 100 m z nowym rekordem życiowym 11,50 s, natomiast w tej samej konkurencji młodszy o rok Jakub Strzelczyk zajął drugie miejsce wynikiem 11,71.

Okazja do rewanżu nadarzyła się po niespełna godzinie i wykorzystał ją Jakub Strzelczyk, który zwyciężył w biegu na 300 m z bardzo dobrym rezultatem 37.04 s na tym samym dystansie Sebastian Gbur zajął trzecie miejsce z wynikiem 37,84 s. Dodatkowo postawa pozostałych finalistów czyli Michała Tomczaka - 4 m w biegu na 2000 m oraz sztafety 4x100m (5 miejsce) przyczyniła się do zajęcia przez Publiczne Gimnazjum nr 2 w Grajewie szóstego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Opiekunem medalistów jest Przemysław Dąbkowski.