• 8931 wyświetleń

Sportowa „Dwójka”

Doskonałe miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Grajewie w wojewódzkiej klasyfikacji sportowej za rok szkolny 2006/2007. Spośród 225 sklasyfikowanych podstawówek, ”Dwójka” uplasowała się na siódmej pozycji.

W klasyfikacji chłopców „Dwójka” zajęła trzecie miejsce, dziewczęta znalazły się na 19 pozycji. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie SP 2 wywalczyli m.in. II miejsce w wojewódzkim finale unihokeja, III w czwórboju, V w piłce ręcznej. Dziewczyny mogą pochwalić się III miejscem w unihokeju, V w piłce nożnej, VII w aerobiku.

- Są to najlepsze wyniki naszych uczniów od czasów reformy oświatowej z 1999 roku. To efekt doskonałej pracy wuefistów: Jolanty Bieńkowskiej, Doroty Organek, Eugeniusza Skibniewskiego oraz Adama Cudnego a także Jakuba Okulewicza– podkreśla Urszula Mazurek, dyrektor szkoły.

Dodatkowym wyróżnieniem dla SP 2 będzie udział drużyny chłopców w sztafetach lekkoatletycznych o puchar Urzędu Marszałkowskiego. W zawodach, które zostaną rozegrane 22 września w Białymstoku udział weźmie osiem najlepszych szkół z województwa podlaskiego.

W wojewódzkim rankingu sportowym znalazły się jeszcze dwie grajewskie szkoły, SP 1 uplasowało się na 33 miejscu, dwie pozycje niżej sklasyfikowano SP 4.