piątek, 29 marca 2024

• 9 komentarzy
  • 12826 wyświetleń

Policjant Mistrzem Europy

Policjant z Ełku po raz kolejny stanął na podium. W Otwartych Mistrzostwach Europy Viet Vo Dao w Padwie zdobył złoty medal.

W dniach 27-28 marca 2010 w Padwie we Włoszech odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Viet Vo Dao. Oprócz Polski wzięło w nich udział jeszcze 7 krajów. Nasza drużyna zdobyła łącznie 9 złotych medali oraz dwa brązowe.

Indywidualny złoty medal w kategorii DAU TU DO tj. walki w stójce zdobył policjant z Ełku sierż. Adam Jankowski. Ponadto drużyna naszego policjanta w składzie Adam Jankowski i jego starszy brat Sylwester Jankowski, Donald Smokowski oraz Łukasz Wojtkiewicz zdobyła również złoto w konkurencji DAU TU DO pokonując w półfinale Francję 2:1 oraz w finale gospodarzy Włochów 2:1.

Wyjazd zawodników z Ełckiego klubu Phung Hoang był sponsorowany przez Urząd Gminy Ełk, natomiast zawodników UKS Viet Vo Dao Freestyle lighting sponsorowało Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Ełk.