Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 15185 wyświetleń

Na początku był łoś

Bezpośrednio przed volkswagena z pobocza drogi na jezdnię wbiegł łoś. Po potrąceniu zwierzęcia pojazd zderzył się czołowo ze skodą. Następnie w tył busa uderzyło volvo. Jedna osoba z urazem ręki trafiła do szpitala. Monieccy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku.

Wczoraj około godziny 17.00 na drodze krajowej numer 65 w pobliżu miejscowości Downary  doszło do wypadku. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 25-letni białostoczanin jechał busem w kierunku Moniek. Na prostym odcinku drogi nagle z prawego pobocza bezpośrednio przed pojazd wbiegł łoś. Kierowca gwałtownie skręcił kierownicę w lewo ale nie zdołał uniknąć potrącenia zwierzęcia. Volkswagen zjechał na przeciwległy pas jezdni i tam czołowo zderzył się ze skodą. Następnie w tył busa uderzyło volvo jadące bezpośrednio za nim. Kierowca fabi z urazem ręki trafił do szpitala. Utrudnienia na drodze krajowej numer 65 trwały ponad dwie godziny.  – oficer prasowy KPP w Mońkach

 

 

sobota, 1 października 2022

Mężczyzna utknął w betoniarce

sobota, 1 października 2022

Grajewo. Kurs Alpha - dyskusja na temat wiary

Komentarze (11)

Decydenci wydajcie w końcu zarządzenie o ustawieniu siatek wzdłuż jezdni, gdzie są lasy- czyż nie dość zabitych i okaleczonych ludzi . Zastanówcie się ? ....jest nad czym.

ludzie giną a siatek niema

Czy kóryś z prawników napisał by pozew o odszkodowanie ,oarz ściganie winnego,właściciela terenów leżnych?Bo gdyby zwierze domowe wybiegło na droge i spowodowało kolizję to winny byłby właciciel zwierzęcia i odpowiadałby za niezabezpieczenie posesji.Łoś i leśne tereny są własnościa Lasów Państwowych,a więc gosdpodarzem tych terenów jest państwo czyli w jego imieniu władzę na tym terenie sprawuje wojewoda.Czy kiedykolwiek w tym ciekawym kraju pełnym cudów będzie jakoś normalnie?Czy normalni ludzie sprawują władzę czy normalni inaczej?Z poważaniem

Zwolnijcie niedługo cała rodzine mi wybijecie (beczy)

biedne zwierze :(

Jeszcze troche i skacza sie wypadki,bo wszystkie łosie zostana wybite przez kierowcow.Ktos by mogł się tym zajac! Jakas siatke ogrodzeniowa postawic a nie znak drogowy,bo łosie znakow nie rozumieja a siatke jak zobaczy to napewno nie wbiegnie na ulice.Ale gmina woli nie wydawac kasy na siatke bo po co? Przeciez to nie oni wala w losie.

A tytul to chyba od niechcenia wymyslony

Ludzie gina.. ale i nie tylko ludzie.. a zwierzeta to co sie nie licza ??

Siatki może pomogą kierowcom, ale na pewno nie łosiom, którym przetną szlaki migracyjne. A tam gdzie kończy się siatka łosie masowo będą przechodzić przez drogę. Nie od dziś wiadomo, że zimą zwłaszcza na niektórych odcinkach istnieje duże niebezpieczeństwo kolizji z łosiem. Czy naprawdę tak trudno jest zachować wzmożoną ostrożność? Łoś był tu pierwszy, dopiero niedawno pojawili się ludzie, a razem z nimi ogromna liczba samochodów...

Siatki są skutecznym rozwiązaniem. Zapobiegną wypadkom. Szlaki migracyjne muszą jednak być udostępnione. Jes to kwestia którą można pogodzić. Licząc straty zarówno materialne, jak i te moralne wynikajace z wypadków z łosiami, po jednej i drugiej stronie. Należy wybrać kompromis.
W miejscach największej migracji zwierząt wybudować przejścia nad drogą wkomponowane w otoczenie. Zapewnimy migracje łosiom i bezpieczeństwo wszystkim. Jest to stare, sprawdzone rozwiązanie nad którym w krajach zachodnich nikt się nie zastanawia tylko je realizuje. Mam nadzieję, że nasze władze zaglądają czasami na e-grajewo i poczytają posty użytkowników drogi nr 65.
Pozdrawaim obserwator.

Oczywiście, że najlepszym rozwiązaniem jest budowa przejść nad drogami. Problem polega na tym, żeby właśnie przejście było dobrze zaprojektowane i wkomponowane inaczej zwierzęta nie będą z niego korzystać. Takie przejścia kosztują bardzo dużo. Remonty dróg nie są wykonywane, a co dopiero zbudowanie odpowiedniego przejścia nad drogą. Widziałam już przejścia dla zwierząt budowane nad drogą w szczerym polu, korzystały z nich tylko krowy... Do Zachodu nam jeszcze wciąż baaaardzo daleko...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.