• 8 komentarzy
  • 9334 wyświetleń

Mlekpol : Ruch 3:1

WYGRANA SIATKARZY MLEKPOLU MOSiR GRAJEWO.

Wreszcie grajewscy kibice doczekali się pierwszej wygranej w tym sezonie u siebie trzecioligowych siatkarzy Mlekpolu MOSiR, którzy pokonali po zaciętej walce beniaminka ligi Ruch Wysokie Maz. 3 : 1.

Już początek meczu pokazał, że goście nie myślą, by podarować łatwo punkty dla gospodarzy. Przez cały pierwszy set trwała wyrównana walka z obu stron. Przed długi czas na tablicy wyników utrzymywał się remis. Dopiero w końcówce seta Mlekpol zaczął zdobywać punkty po blokach i udanych atakach. Drugi set niemal bez historii. Goście wyraźnie nie czuli gry i bardzo często popełniali błędy w odbiorze zagrywki. Szczególnie mieli problemy z odbiorem piłki po zagraniach Jakuba Ćwiklewskiego i Radosława Szarneckiego. Wysoka wygrana wyraźnie uśpiła miejscowych. Trzeci set to minimalna przewaga gości od pierwszej piłki. Siatkarze Mlekpolu popełniali proste błędy i kibice zaczęli już wierzyć w czarną serię przegranych meczów po wygraniu pierwszych dwóch setów. Tak było w ostatnich kilku meczach w Grajewie. I to zaczęło się spełniać, bo goście niespodziewanie wygrali tego seta.

I jeszcze lepiej rozpoczęli grę w kolejnej odsłonie. Od początku grali uważnie i dokładnie. I wystarczyło to na szybkie objęcie prowadzenia 7 : 6. Miejscowi poderwali się do gry i wyrównali na 10 : 10. Od tego momentu kibice zobaczyli kawałek niezłej siatkówki. Oba zespoły grały skutecznie i mieli sporo efektownych ataków, bloków czy kąśliwych zagrywek. A grano punkt za punkt. Dopiero w końcówce Mlekpol odskoczył na kilka punktów i mimo niezwykłej ambicji gości prowadził w końcówce. Ostatni punkt na ich korzyść to dość rzadka sytuacja. Po zdobyciu 25 punktu wielka radość w hali MOSiR. Jednak goście dostrzegli błąd  rozegrania piłki i sędzia zarządził powtórkę. Wtedy nerwowo nie wytrzymał zawodnik gości Krystian Kadłubowski wykrzykujący niecenzuralne słowa pod adresem sędziego. Ten ukarał go czerwoną kartką, co w siatkówce oznacza punkt dla przeciwnika i wygraną Mlekpolu MOSiR.

Zwycięstwo poprawiło nastroje w zespole przed którym teraz zaległe spotkanie z I rundy  z Szepietowem. Miejscowi grali w tym spotkaniu z dwoma zawodnikami na pozycji libero.

MLEKPOL MOSiR GRAJEWO – RUCH WYSOKIE MAZ. 3 : 1 (25:21, 25:13, 21:25, 25:21).

MLEKPOL: Adam Odlanicki, Łukasz Boć, Marcina Klauza, Mariusz Bielski, Radosław Szarnecki, Jakub Ćwiklewski, Mirosław Mieczkowski – libero, Piotr Sajnaja – libero oraz Sebastian Rafałowski. Trener: Marek Adamkiewicz.

RUCH: Paweł Dąbrowski, Krystian Kadłubowski, Łukasz Koboska, Piotr Siekierko, Rafał Sutkowski, Łukasz Żabiński, Adam Laskowski – libero oraz Grzegorz Ostrowski. Trener: Rafał Sutkowski.

Sędziowali: I sędzia – Bogdan Gryko (Michałowo), II sędzia – Mateusz Sierba (Mońki), sędzia sekretarz – Mirosław Beń (Białystok).