Magnat - Warmia 0:6

Na kilka dni przed finałem wojewódzkiej edycji Pucharu Polski piłkarze WARMII Grajewo po kilku remisach wrócili na zwycięskie, ligowe tory. W niedzielę w Juchnowcu Dolnym pokonali MAGNATA Juchnowiec Kościelny 6:0. Zwycięstwo grajewian było zasłużone i zdecydowane. Bramek mogło być więcej, ale trudno narzekać gdy jest ich aż sześć. W pierwszej połowie bramkarza Worobieja, który był w tym meczu najlepszym zawodnikiem MAGNATA trafili Paweł Sypytkowski, Tomasz Dzierzgowski i Dawid Kondratowicz. Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Cybulski. Czwartego gola zdobył Dzierzgowski w 60 minucie. Siedem minut później bezmyślnością „popisał się” Kozikowski, który w zaledwie dwie minuty otrzymał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska osłabiając zespół, który zamiast oszczędzać siły na środowy finał musiał grać ponad 20 minut meczu w osłabieniu. Nie przeszkodziło to WARMII zdobyć dwóch kolejnych goli – po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego kapitana zespołu Marcina Arciszewskiego a także trafieniu Kamila Randzio, który udanie wrócił do zespołu po kontuzji.

Teraz przed WARMIĄ najważniejsze mecze sezonu -  w środę o 17:00 w Białymstoku nasz zespół zagra z OLIMPIĄ Zambrów w finale Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego a w niedzielę 2 czerwca o godzinie 17:00 pasjonująco zapowiadający się mecz na szczycie tabeli IV ligi WARMIA – KS Wasilków.

Skrót video ze spotkania z MAGNATEM:

26.05.2019 Juchnowiec Dolny, Stadion Gminny

MAGNAT Juchnowiec Kościelny – WARMIA Grajewo 0:6 (0:3)

Bramki: 0:1 Paweł Sypytkowski 8′, 0:2 Tomasz Dzierzgowski 18′, 0:3 Dawid Kondratowicz 30′, 0:4 Tomasz Dzierzgowski 60′, 0:5 Marcin Arciszewski 71′, 0:6 Kamil Randzio 82′

MAGNAT: 12.Worobiej -13.Karpowicz, 3.Andrzejewski, 4.Kosicki, 5.Markiewicz, 7.Hruświcki, 9.Szczawiński, 10.Dzitowski (55′ 17.Bogusz), 11.Chrościcki, 16.Wojtkielewicz, 19.Bielski (Kpt)

REZERWA: 17.Bogusz

WARMIA : 1.Święciński – 5.Randzio, 18.Edison (55′ 2.Krupa), 17.Arciszewski (kpt), 6.Stankiewicz – 20.Drażba (72′ 8.Mściwujewski), 10.Kozikowski,19.Cybulski (57′ 15.Zarzecki), 16.Sypytkowski (65′ 13.Wójcicki) – 11.Kondratowicz, 7.Dzierzgowski (82’ 14.Marczykowski)

REZERWA: 1.Bieńkowski – 14.Marczykowski, 8.Mściwujewski, 2.Krupa, 13.Wójcicki, 15.Zarzecki

Sędzia: Karol Sokół (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Markiewicz, Andrzejewski (MAGNAT), Krupa, Kozikowski (dwie) (WARMIA)

Czerwona kartka: 67′ Rafał Kozikowski (WARMIA) – w konsekwencji drugiej żółtej kartki