• 4 komentarzy
  • 8838 wyświetleń

Korsze - WARMIA Grajewo 2:1

W fatalnych nastrojach wróciła wczoraj z Korsz ekipa WARMII Grajewo. Nasza drużyna przegrała z tamtejszym MKS 1:2, prowadząc 1:0 od 11 do 77 minuty. O porażce zadecydował ostatni kwadrans meczu oraz... sędzia Robert Stańczak z Olsztyna. W ostatniej minucie gry arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul na zawodniku MKS, który wywrócił się na naszym polu karnym. Na dobrą sprawę trudno nawet wskazać kto tak naprawdę faulował zawodnika gospodarzy – w pobliżu byli Krzysztof Gieniusz i Konrad Kowalko, ale najbardziej faulującym.... było śliskie boisko. W Korszach od początku meczu padał deszcz, który w niedługim czasie pogorszył stan i tak grząskiej murawy. W drugiej połowie ten stan był wręcz dramatyczny.

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, lansowanych przez jedną z krajowych partii politycznych i jej przywódcę. Na boisku w Korszach nikt nie rozpylił sztucznej mgły ani nie rosły pancerne brzozy. Jednak tajemnicą poliszynela jest to, że są “siły”, które będą w rundzie wiosennej wspierały zespoły z województwa warmińsko – mazurskiego. Większa ilość zespołów w III lidze to dla wojewódzkiego związku piłki nożnej, który w tym sezonie prowadzi rozgrywki większe wpływy z regulaminowych opłat od klubów. Tyle na ten temat...
Mimo wszystko nasi piłkarze są sami sobie winni, bo w trakcie gry mieli kilka dobrych okazji do zdobycia bramek. Prowadząc od 11 minuty w spotkaniu wyjazdowym i utrzymując to prowadzenie do ostatniego kwadransa nie można przegrać meczu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że będą przeciw nam: ambitnie grający przeciwnik, szowinistycznie i po prostu chamsko nastawiona publiczność (przez cały mecz nasi piłkarze byli wulgarnie wyzywani przez grupę “kibiców” z Korsz, co biorąc pod uwagę mecz WARMII w tej miejscowości w ubiegłym sezonie jest tam już tradycją...) czy też nieobiektywny sędzia. Nikt jednak naszym piłkarzom nie zabronił wykorzystania dogodnych sytuacji i wygrania meczu. Być może WARMII zaszkodziło szybkie objęcie prowadzenia. W poczynania naszych piłkarzy wdarła się chyba pewność o tym, że ten mecz będzie łatwo wygrany. Tak się jednak nie stało i  przegraliśmy spotkanie. Korsze u siebie są groźne dla najlepszych i ich niedawne zwycięstwo z prowadzącym w tabeli STARTEM Działdowo nie było dziełem przypadku. Szkoda straconych punktów, ale do końca rozgrywek jest ich jeszcze sporo do zdobycia. Najbliższą do tego okazją będzie mecz z ostatnią drużyną w tabeli CZARNYMI Olecko, który odbędzie się w sobotę 28 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.

21.04.2012 Korsze, Stadion Miejski
MKS Korsze - WARMIA Grajewo  2:1 (0:1)
0:1 Marcin Strzeliński 11', 1:1 Piotr Kozłowski 77', 2:1 Wojciech Mikołajczyk 90' (rzut karny)

MKS: 21. Kotkowski - 4. Suchodolski, 3. Branicki, 5. Fedczak, 7. Solecki - 77. Roksela (61' 13. Piotr Sawicki), 19. Piwiszkis (Kpt.), 42. Miłoszewski (60' 29. Krajewski), 32. Chwaszczewski (78' 22. Mikołajczyk)- 11. Paweł Sawicki (78' 81. Romanowski), 8. Kozłowski
Rezerwa: 1. Krupiczojć - 16. D.Sawicki, 81. Romanowski, 13. Piotr Sawicki, 22. Mikołajczyk, 29. Krajewski, 24. Bukowski

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio (85' 4. Mikucki), 3. Domurat, 18. Naliwajko, 10. Kowalko - 11. Górski, 17. Arciszewski (Kpt.), 21. Kosiński, 9. Strzeliński - 7. Wójcik, 19. Wierzbicki
Rezerwa: 12. Jegliński - 6. Chyliński, 20. M.Tuzinowski, 4. Mikucki, 13. Baczewski

Sędzia: Robert Stańczak (Olsztyn)
Widzów: 100
Żółte kartki: Wójcik, Kosiński (WARMIA)

1' Rozpoczęła WARMIA
2' Akcja gospodarzy lewą stroną zakończona słabym strzałem Miłoszewskiego z którym żadnych problemów nie miał Gieniusz
3' Zaczyna padać deszcz w Korszach
8' Pierwszy rzut rożny dla WARMII po akcji Kosińskiego ze Strzelińskim. Dośrodkowanie wybija obrońca MKS
9' Kapitalna okazja dla naszego zespołu - dynamiczna akcja Kowalki, który odważnie wszedł w pole karne dryblując obrońców gospodarzy. Strzał Konrada odbił bramkarz MKS a nadbiegający Wierzbicki posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką mając przed sobą pustą bramkę.
11' Co się odwlecze... znakomite podanie Wierzbickiego do Strzelińskiego na lewą stroną boiska, szybki rajd naszego grającego trenera i celny strzał w długi róg bramki Kotkowskiego - WARMIA prowadzi 1:0 w Korszach! :)
14' Drugi rzut rożny dla WARMII, po dośrodkowaniu w dobrej sytuacji Kowalko traci piłkę na rzecz obrońcy Korsz
15' Bezpańską piłkę przejął na prawej stronie boiska Paweł Górski, lecz do jego dośrodkowania nie doszedł żaden z naszych napastników
17' Z 40 metrów na bramkę gospodarzy strzela Arciszewski i jego strzał minimalnie mija poprzeczkę
19' Rzut wolny dla gospodarzy z 30 metrów na wprost bramki Gieniusza - piłka trafia w mur naszych piłkarzy
25' Bardzo groźna sytuacja gospodarzy - Chwaszczewski ograł Kamila Randzio i oddał strzał w długi róg bramki Gieniusza jednak na nasze szczęście piłka minęła słupek
28' Faul Kowalki i rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony boiska, dośrodkowanie na nasze pole karne - Gieniusz odbił piłkę a nadbiegający napastnik gospodarzy skierował ją do bramki, lecz był na ewidentnym spalonym i sędzia nakazał grę od naszej bramki
30' Nasi piłkarze niepotrzebnie oddali inicjatywę gospodarzom , którzy raz po raz groźnie atakują
34' Bardzo dobra akcja naszego zespołu - po dośrodkowaniu Kamila Randzio obrońcy MKS wybijają piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Wójcik strzela głową, ale niecelnie.
35' Doskonała sytuacja dla MKS - dośrodkowanie z prawej strony boiska, błąd Naliwajki i Kozłowski strzela głową z bliska, ale Gieniusz kapitalnie broni
41' Kapitalny strzał Górskiego z 40 metrów bramkarz gospodarzy wybija na kolejny rzut rożny dla WARMII. Dośrodkowanie Strzelińskiego, świetny strzał głową Arciszewskiego instynktownie broni Kotkowski. Mamy kolejny rzut rożny po którym niecelnie głową strzela Kowalko
43' Świetny mecz w naszej obronie gra Łukasz Domurat
45' Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy - po dośrodkowaniu piłkę łapie Gieniusz
45' + 1' Sędzia Stańczak kończy pierwszą część meczu. WARMIA do przerwy prowadzi w Korszach 1:0, pomimo tego że gospodarze - jak to określił spiker meczu - grają dobry mecz.

46' Drugą połowę rozpoczynają gospodarze
47' Znakomita szansa WARMII - Wójcik przeprowadził rajd prawą stroną i jego ostre dośrodkowanie sprawiło duży problem bramkarzowi gospodarzy
48' Burza przeszła bokiem nad Korszami, ale rozpadał się gęsty deszcz - boisko robi się coraz bardziej grząskie
53' Po wybiciu piłki przez Gieniusza rzut rożny dla gospodarzy, piłka krótko zagrana do Suchodolskiego, który niecelnie strzela na naszą bramkę
57' Żółta kartka dla Wójcika za utrudnianie wznowienia gry dla piłkarza gospodarzy
60' Po podaniu Wierzbickiego szybki rajd lewą stroną Strzelińskiego, lecz dośrodkowanie naszego zawodnika łapie Kotkowski
60' Za Miłoszewskiego na boisko wchodzi Krajewski
61' Druga zmiana w MKS Korsze - za Rokselę na boisko wchodzi Piotr Sawicki
64' Świetna okazja dla naszego zespołu - piłkę przejął Kowalko, zagrał do Strzelińskiego a nasz grający trener dośrodkował do Pawła Górskiego, który będąc przed bramką gospodarzy strzelił zbyt mocno i piłka poszybowała nad poprzeczką
68' Groźne dośrodkowanie Górskiego, ale piłka wychodzi w aut
72' Rzut wolny z 25 metrów dla MKS - piłkę na pole karne wstrzelił Paweł Sawicki, ale Gieniusz świetnie wyprzedził napastnika gospodarzy
74' Za faul na zawodniku gospodarzy żółtą kartkę otrzymuje Karol Kosiński
74' Zmiana w WARMII - za Wierzbickiego wchodzi Chyliński
75' Groźny strzał Górskiego - jednak ponad poprzeczką bramki gospodarzy
76' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego, ale zdaniem sędziego lecąca piłka wyszła na aut bramkowy
77' Po dośrodkowaniu z prawej strony błąd naszej obrony i Kozłowski zdobywa wyrównującą bramkę - jest 1:1 w Korszach
78' Podwójna zmiana w zespole gospodarzy - na boisku pojawiają się Romanowski i Mikołajczyk w miejsce Pawła Sawickiego i Chwaszczewskiego
82' Takiego popisu chamstwa na trybunach jak w Korszach nie ma nigdzie w III lidze
82' Rzut rożny dla WARMII, piłkę przejmują obrońcy
85' Zmiana w WARMII - za Kamila Randzio wchodzi Marcin Mikucki
87' Kolejna zmiana w WARMII, za Kosińskiego wchodzi Mateusz Tuzinowski
90' Sędzia dopatrzył się faulu na naszym polu karnym - rzut karny i Mikołajczyk strzela na 2:1 dla gospodarzy! :(
90' + 2' Jeszcze jedna znakomita sytuacja dla gospodarzy - Piotr Sawicki będąc sam na sam z bramkarzem strzela obok bramki
90' + 3' koniec meczu. W dziwnych okolicznościach, w strugach deszczu przegrywamy w Korszach po problematycznym rzucie karnym w 90 minucie meczu. :(