Nominowana do tytułu ”Sportowca Roku 2010 Powiatu Grajewskiego” w plebiscycie organizowanym przez Portal e-Grajewo.pl

Karolina Drobińska jest członkiem Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „GWIAZDA” w Szczuczynie, którego trenerem jest Grzegorz Zańko, a prezesem Radosław Trzciński.
Zapaśniczka uczęszcza do III klasy Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie.
Zdecydowane zainteresowanie sportem przejawiała od dziecka.
Szesnastoletnia medalistka może poszczycić się sukcesami, które osiągnęła dzięki predyspozycjom, ambicjom i systematycznym ćwiczeniom.

Oto znikoma część zdobytych medali i wyróżnień:

1. Mistrzyni Województwa Podlaskiego LZS Kadetek w kategorii do 43 kg.
   2. W Pucharze Polski Kadetek w kategorii do 40 kg, który odbył się w Nowinach koło Kielc  w roku 2010, jako zapaśniczka stylu wolnego, w konkurencji ze 167 najlepszymi        zawodnikami z całej Polski wywalczyła brązowy medal.
   3. Podczas XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Siedlcach zdobyła V miejsce.
   4. W towarzystwie faworytek Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Czech w Suwałkach podczas Międzynarodowego Memoriału A.i J. Dąbrowskich w 2010 r. zdobyła brązowy medal.
   5. Podczas Międzynarodowego Pucharu Polski z udziałem zawodniczek Polski, Szwecji i Niemiec, Karolina w kategorii do 46 kg zdobyła brązowy medal.
   6. Podczas Międzynarodowego Pucharu Polski Kadetek w kategorii do 46 kg, który odbył się w Brzegu Dolnym zdobyła również brązowy medal.
   7. Na zgrupowaniu Kadry LZS w zapasach w Giżycku była jedną z pięciu wyróżnionych szczuczyńskich zawodniczek.
   8. Na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS Kadetek zdobyła 7 miejsce.

Biorąc pod uwagę wiek kandydatki, należy uznać, że wywiązując się z obowiązków szkolnych i domowych, osiągnęła bardzo dużo w umiłowanym sporcie.
   Znakomita zapaśniczka, ćwicząca w dobrze prowadzonych barwach Klubu MLUKS „Gwiazda” w Szczuczynie, zdobywa nie tylko sprawność fizyczną i zaszczyty. Jej osobiste sukcesy przyczyniają się do rozsławiania miasta Szczuczyna i Polski.

Olimpijskie nadzieje mogą wydobyć się ze Szczuczyna, co potwierdza zdobycie siedmiu medali przez zawodniczki „Gwiazdy” Szczuczyn na Turnieju o Puchar Warmii i Mazur 2010 w Olsztynie. Z Warmii przywiozły: 2 medale złote, 2 srebrne i 3 brązowe. Oznacza to, że posiadamy zdolną młodzież i właściwego trenera.
     W zakresie koleżeńskich rywalizacji sportowych, których sposób przeprowadzania jest promocją szczuczyńskiego sportu, Karolina na równi ceni osiągnięcia pozostałych adeptów sztuki sportowej i życzy im samych sukcesów.

Tekst: Stanisław Orłowski