piątek, 29 marca 2024

Jagiellonia - Śląsk Wrocław 2:1

Rozgrywki Ekstraklasy wróciły po zimowej przerwie do Białegostoku. W transmitowanym przez Eurosport 2 meczu 23. kolejki Jagiellonia pokonała 2:1 (1:1) ekipę Śląska Wrocław.

Gracze Michała Probierza przerwali serię trzech kolejnych meczów bez zwycięstwa, a dopomógł im w tym bramkarz gości Mariusz Pawełek, który popełnił spore błędy przy obu bramkach Jagi.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)

Bramki: Rafał Grzyb (42), 2:1 Karol Świderski (77) - Tomasz Hołota (18-k.),

Żółte kartki: Jagiellonia - Taras Romanczuk, Matija Sirok, Marek Wasiluk. Śląsk - Tomasz Hołota, Kamil Biliński, Krzysztof Ostrowski, Mariusz Pawelec

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 8100.

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Matija Sirok (46. Łukasz Burliga), Igors Tarasovs, Sebastian Madera, Marek Wasiluk - Rafał Grzyb, Taras Romanczuk, Przemysław Frankowski (85. Karol Mackiewicz), Konstantin Vassiljev, Piotr Grzelczak - Fiodor Cernych (74. Karol Świderski).