• 8 komentarzy
  • 6942 wyświetleń

III liga piłki siatkowej

ZWYCIĘSTWO MLEKPOLU MOSiR GRAJEWO W III LIDZE SIATKÓWKI
     Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek III ligi piłki siatkowej mężczyzn drużyna MLEKPOLU MOSiR Grajewo wygrała u siebie z beniaminkiem Startem Szepietowo 3 : 0 i umocniła się na drugim miejscu w tabeli.
   Niedzielna rywalizacja podobała się kibicom szczególnie w pierwszym i trzecim secie, kiedy to goście podejmowali walkę i były momenty, że nawet prowadzili z przewagą kilku punktów.
    Początek I seta to walka o punkty z obu stron siatki. A kiedy gospodarzom przytrafiło się kilka prostych błędów, to nieoczekiwanie goście remisowali, a nawet w pewnym momencie prowadzili 14 : 10. Jednak to oni z kolei zaczęli popełniać błędy i Mlekpol wyrównał 17 : 17. W tym momencie dwa punkty dla gości i zaczęło być nerwowo wśród gospodarzy. Przy stanie 18 : 20 na zagrywkę wchodzi Tomasz Zyskowski i zaczął dobrą serię, bo doprowadził do piłki setowej. Pierwszą obronili rywale ale po chwili musieli schodzić pokonani. Drugi set był bez historii. Od początku wyraźnie siatkarzom z Szepietowa nic nie wychodziło i  oddali go praktycznie bez walki. A miejscowi potrafili wykorzystać tę słabość.
   Jednak trzeci set znów przynosi emocje. Goście mimo dobrego początku gospodarzy nie poddają się i walczą o punkty. Doprowadzili do remisu 8 : 8 i nawet kilka razy mieli przewagę punktową. Nie potrafili jednak tego wykorzystać i nawet zejście z powodu kontuzji Konrada Rafałowskiego nie podcięło skrzydeł Mlekpolowi i ostatecznie wygrali ostatniego seta z przewagą czterech punków.
    Teraz przed nimi druga runda i bardzo ważny mecz z drużyną BAS Białystok. Ten mecz, który rozegrany zostanie w Grajewie zadecyduje, kto będzie obok Sprintu Płociczno Tartak walczył w barażach o II ligę. Warto dodać, że na mecze siatkarzy, którzy pokazują, że w odmłodzonym składzie można walczyć o wysokie miejsce lidze, znów zaczyna przychodzić coraz więcej kibiców. Oby tak dalej.
MLEKPOL MOSiR GRAJEWO – START SZEPIETOWO 3 : 0 (25:21, 25:14, 25:21)
MLEKPOL MOSiR: Adam Odlanicki, Tomasz Zyskowski, Radosław Pawłowski, Łukasz Tokarzewski, Mariusz Bielski, Konrad Rafałowski, Mirosław Mieczkowski jako libero oraz Dawid Naruszewicz, Radosław Szarnecki i Maciej Borawski. Trener: Marek Adamkiewicz.
START: Arkadiusz Konstańczuk, Dawid Wojno, Adam Koc, Jakub Demiańczuk, Rafał Putkowski, Robert Pawłowicz, Michał Demiańczuk jako libero oraz Damian Łętowski. Trener: Arkadiusz Konstańczuk.
I sędzia: Andrzej Mścichowski (Grajewo), II sędzia Tomasz Lisiecki, sekretarz zawodów Mirosław Beń (obaj Białystok).