piątek, 29 marca 2024

• 5 komentarzy
  • 10796 wyświetleń

Grajewscy zapaśnicy z medalami

W dniach 17 - 19.10.2008r. w Radomiu odbyły się zawody Pucharu Polski Kadetów w zapasach styl klasyczny. Grajewscy zapaśnicy z MOSIR Grajewo godnie reprezentowali nasze miasto. W zawodach tych uczestniczyło 240 sportowców, zgodnie z limitem po eliminacjach, z 53 klubów Polski.

Jak poinformował trener zapaśników Marek Piwko - Brązowy medal zdobył Adam Łaguna, w kategorii wagowej 42 kilogramy. W kategorii wagowej 85 kilogramów również brązowy medal zdobył Damian Stachelek. Warto dodać, że od września jest on uczniem Liceum Sportowego w Warszawie i startuje na zawodach w barwach AZS AWF Warszawa. Zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Zapaśniczego punkty zdobywane przez Damiana przyznawane są po połowie dla AZS Warszawa i MOSIR Grajewo. Natomiast Adam Łaguna do końca roku ma prawo startów jeszcze w kategorii młodzików. Dzięki startom w wyższej kategorii powołany został na obóz Kadry Narodowej Kadetów do Świeradowa Zdrój, który odbędzie się w grudniu.

W tych zawodach brał udział także wychowanek MOSIR Grajewo Rafał Obrycki, który po zaciętej walce o medal przegrał na punkty i zajął piąte miejsce. Rafał od września uczęszcza do technikum w Białymstoku i obecnie na okres nauki podczas takich występów startuje z KS "Podlasie" Białystok, na podobnych warunkach jak Damian Stachelek.