niedziela, 26 września 2021

Powiat Grajewski

Auta w powiatowych placówkach

Auta w powiatowych placówkach

W dniu 6 grudnia 2019 r. na boisku szkolnym Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie nastąpiło uroczyste przekazanie kluczy do nowych pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych.

Do Zespołu Szkół Specjalnych trafił 20-osobowy autokar marki Mercedes-Benz, zaś Dom Pomocy Społecznej w Grajewie pozyskał 9-osobowy Renault Traffic. Pojazdy zakupiono za niebagatelną kwotę 484 581 zł, z czego dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosło 321 080 zł, zaś pozostałą kwotę 163 501 zł pokryto z budżetu Powiatu Grajewskiego.

W uroczystościach przekazania kluczy oraz symbolicznego oddania pojazdów do użytkowania, poprzez przecięcie wstęg, udział wziął Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz zaproszeni goście, na czele z posłem na Sejm RP Kazimierzem Gwiazdowskim, radnymi Sejmiku Województwa Podlaskiego Wandą Mieczkowską i Wojciechem Grochowskim oraz Dyrektorem Podlaskiego Oddziału PFRON Grażyną Bogdańską. Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością także radni Rady Powiatu Grajewskiego, grono pedagogiczne, uczniowie placówki wraz z rodzicami oraz przedstawiciele samorządów gmin z terenu powiatu. Poświęcenia pojazdów dokonał ks. Dariusz Łapiński – proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

Zebrani mieli także możliwość zapoznać się z nowo pozyskanym wyposażeniem szkoły, zakupionym dzięki zadaniu „Kompleksowa likwidacja barier w zakresie umożliwienia niepełnosprawnym poruszanie się i komunikowania w budynku szkolnym Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie”. Łączna wartość tego zadania, to przeszło 187 000 zł, z czego po 50% finansowania wziął na siebie PFRON i Powiat Grajewski.

W Zespole Szkół Specjalnych uczy się 150 dzieci z terenu całego powiatu grajewskiego. Mamy nadzieję, że zakupiony pojazd i wyposażenie placówki ułatwią Im nie tylko pełny dostęp do oferty edukacyjnej szkoły, ale i ułatwią komunikowanie się ze sobą, tworząc jeszcze bardziej przyjazne warunki do codziennego funkcjonowania uczniów.

 

środa, 22 września 2021

Mówię TAK drodze S16

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.