Komunikat dla rolników

aktualizacja: 2021-04-23 13:00:26     nr wiadomości: 45448     przeczytano: 1257     Ilość komentarzy komentarze: 0

Rolnicy z terenu gminy Grajewo, którzy ponieśli straty w uprawach ozimych w wyniku ujemnych skutków przezimowania do 30 kwietnia br. mogą składać podania o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych.

Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Grajewo, ul. Komunalna 6, pok. nr 5; tel. 86 273 01 48.

Zgodnie z regulaminem działania terenowych komisji, szacowania szkód dokonuje się do czasu likwidacji uprawy. Zaorana aktualnie ozimina, która wymarzła nie będzie szacowana.

W związku z powyższym rolnicy, którzy zamierzają złożyć wniosek o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych proszeni są o niepodejmowanie żadnych prac agrotechnicznych (orka lub ponowny obsiew) w uprawach, w których powstały straty.

Decyzja o powołaniu Komisji do szacowania strat zostanie podjęta po określeniu skali szkód na podstawie złożonych wniosków. Szacowanie strat nastąpi po powołaniu przez Wojewodę Podlaskiego Komisji do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.