Nowa tarcza antykryzysowa

aktualizacja: 2021-04-02 09:30:28     nr wiadomości: 45284     przeczytano: 1059     Ilość komentarzy komentarze: 1

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w czwartek, że rząd chce uruchomić kolejne środki do 30 mld zł dla przedsiębiorstw i objąć pomocą kolejne kody PKD obejmujące branże dotknięte lockdownem. Wicepremier Jarosław Gowin podał, że wsparcie w ramach nowej tarczy antykryzysowej obejmie 16 nowych branż.

Uczestniczący w konferencji wicepremier Jarosław Gowin podał, że w kwietniu kwota pomocy dla firm zsumuje się do 7 mld zł, wobec 3 mld zł w marcu. Pomoc finansowa trafi do ok. 60 branż, w tym 16 nowych. Na przykład tarczą branżową objęci będą fryzjerzy i kosmetyczki, detaliczny handel meblami, handel sprzętem RTV AGD, grami i zabawkami, czy zegarkami i biżuterią, ale także sprzedaż komputerów w sklepach wyspecjalizowanych. 

https://samorzad.pap.pl/

Za późno, nie trzeba było wszystkiego zamykać na pół roku i nic nie robić. Już pewnie połowa małych polskich przedsiębiorstw poupadała albo ledwo dyszy, na rynku utrzymały się tylko wielkie korporacje i zawody nieśmiertelne, na które całe życie będzie zapotrzebowanie.
Napisał: wrona dodano: 2021-04-05 09:07:59

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.