piątek, 19 kwietnia 2024

• 7399 wyświetleń

1/16 Pucharu Polski

W rozegranym  w środę meczu 1/16 Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego WARMIA Grajewo pokonała PIASTA Białystok 4:1. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Grający w Podlaskiej Klasie Okręgowej PIAST, który na co dzień trenuje na sztucznej trawie od początku meczu prezentował się bardzo dobrze i niespodziewanie w 28 minucie wyszedł na prowadzenie po golu Piotra Narewskiego w 28 minucie meczu. O pierwszej połowie w wykonaniu naszego zespołu najlepiej zapomnieć. Graliśmy słabo i bez pomysłu. Na szczęście w ostatnich sekundach przed przerwą drogę do siatki PIASTA znalazł niezwykle skuteczny w tym sezonie Łukasz Domurat, który po dośrodkowaniu Cybulskiego z rzutu wolnego głową umieścił piłkę w bramce białostoczan.

Po trzech zmianach, na które od razu po przerwie zdecydował się trener Leszek Zawadzki gra WARMII był już znacznie lepsza, choć do zachwytów sporo brakowało. Tym razem kluczowe okazały się sprawnie wykonywane stałe fragmenty gry, po których nasz zespół zdobył trzy kolejne gole a ich autorami byli Krupa, Edison i ponownie Domurat. Gospodarze ambitnie walczyli o lepszy wynik, ale zwycięstwo i awans do kolejnej rundy, która zaplanowana jest na 3 października przypadły WARMII.

19.09.2018 Białystok, 1/16 Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego

PIAST Białystok - WARMIA Grajewo 1:4 (1:1)

Bramki: 1:0 Piotr Narewski 28', 1:1 Łukasz Domurat 45', 1:2 Maciej Krupa 58', 1:3 Edison 67', 1:4 Łukasz Domurat 83'

PIAST:46.Jakimiuk - 3.Ciwoniuk, 4.Dojlidko (66'34.Łapiński)  7.Wojno, 10.Narewski ((66' 2.Borowski – Beszta), 17.Frąckiel (77' Sieńko), 21.Piotrowski, 25.Kulfan (Kpt), 26.Zaniewski, 30.Kateusz, 33.Truchel

REZERWA: 2.Borowski - Beszta, 5.Kozioł, 27.Żamojda, 29.Sieńko, 34.Łapiński

WARMIA: 12.Sobolewski (85' 1.Święciński) - 5.Randzio, 3.Domurat, 21.Edison, 2.Krupa - 11.Górski (46' 4.Mikucki), 8.Mściwujewski (46' 7.Dzierzgowski), 19.Cybulski, 20.Kondratowicz (77' 10.E.Zarzecki), 16.Sypytkowski (46' 6.Stankiewicz) - 9.Chyliński (77' 13.Wójcicki)

REZERWA: 1.Święciński - 4.Mikucki, 6.Stankiewicz, 7.Dzierzgowski, 10.E.Zarzecki, 13.Wójcicki

Sędzia: Michał Renkiewicz (Suwałki)

Żółte kartki: Truchel (PIAST), Krupa (WARMIA)