Kryptowaluty, a zużycie energii elektrycznej

aktualizacja: 2019-07-12 08:49:21     nr wiadomości: 39708     przeczytano: 927     Ilość komentarzy komentarze: 0

Są zarzuty dla byłych pracowników Urzędu Gminy Polkowice miasto leżące na Dolnym Śląsku, którzy na koszt samorządu urządzili w gminnym budynku kopalnię kryptowaluty.

Czterej byli pracownicy wydziału komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Polkowice usłyszeli zarzuty popełnienia, wspólnie i w porozumieniu, przestępstwa kradzieży energii elektrycznej.

Zarzuty związane są z podłączeniem przez podejrzanych koparek kryptowalut do sieci elektrycznej w jednym z urzędowych budynków. Podłączone urządzenia były wykorzystywane przez te osoby do prywatnych celów. Mogły one pracować nieustannie nawet przez rok (na przełomie lat 2017/2018), powodując przy tym straty finansowe na rzecz gminy w wartości nie mniejszej niż 7,5 tys. złotych. Wysokie rachunki za prąd w urzędzie wzbudziły podejrzenie nowych władz gminy Polkowice.
Podejrzani są mieszkańcami Polkowic w wieku od 33 do 42 lat. Za zarzucane czyny grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Źródło: UG Polkowice

 

Kryptowaluty, a zużycie energii elektrycznej

 

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.