Zmiany dla kierowców

aktualizacja: 2018-04-13 12:32:11     nr wiadomości: 34930     przeczytano: 6024     Ilość komentarzy komentarze: 3

Jazda samochodem bez dokumentów przydarza się nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. Wyruszając, nawet w krótką trasę, każdy kierujący ma obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy, zaświadczenia o zawarciu umowy ubezpieczenia OC oraz dowodu rejestracyjnego. Prowadzenie pojazdu bez posiadania tych dokumentów grozi mandatem. Wkrótce to się zmieni.

Dziś, gdy kierowca nie posiada wymaganych prawem dokumentów, musi się liczyć z mandatem w wysokości 50 zł za brak każdego z nich. Maksymalnie kara może opiewać na kwotę 250 zł. Po zmianach kierowca nie będzie już karany za brak dokumentu ubezp. OC lub dowodu rejestracyjnego. Policjanci sprawdzą powyższe dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). Za brak innych dokumentów, nadal będą grozić kary.

- To dobra wiadomość. Czasami przesiadam się z jednego samochodu do drugiego, czasami zapominam wyjąć z drugiej torebki i przez roztargnienie nie zabieram dokumentów – przyznaje pani Monika z Grajewa, którą zapytaliśmy na jednym z parkingów.

Kiedy dokładnie nowe regulacje wejdą w życie na razie nie wiadomo. Posłowie przekonują, że zmiany mogą zostać przegłosowane przed 4 czerwca br.

 
/e/
 
  - fot. Unidrog - fragment DK 65 ul. Wojska Polskiego, Grajewo

To jest głupota wozic przy sobie dowod rejestracyjny i ubezpieczenie policja wszystko moze sprawdzic. Nie rozmuiem tez tego, że trzeba przerejestrowywac auto na inne tablice moim zdaniem auto powinno jezdzic caly czas na tych samych tablicach powinno sie wykupowac ubezpieczenie na ilosc osob jezdzacych tym autem i tylko te osoby beda mogly sie nim poruszac jako kierowca jak sie cos stanie znizki i kara idzie na osobe ktora prowadzila auto.
Napisał: mom dodano: 2018-04-13 13:43:26

dokladnie mom ja juz zarobilem 3 mandaty za brak dokumentow ( oc i dowod rejstracyjny ) jezdze ciagnikiem rolniczym i nie zabieram ze soba dokumentow w pole bo boje sie ze je zgubie lub zniszcze, policja ktora mnie zatrzymala na miejscu sprawdzila waznosc oc i przeglad pojazdu bez dokumentow czy moge owy pojazd jest dopuszczony do ruchu ale mandat oczywiscie dostalem za ich brak wiec dlaczego musze je nosic ciagle przy sobie ?
Napisał: xyz dodano: 2018-04-15 03:16:03

Do xyz . Kasa musi się zgadzać i statystyki :D
Napisał: Mom dodano: 2018-04-15 19:57:48

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.