• 5 komentarzy
  • 9226 wyświetleń

Złoty medal Emilii Danowskiej

W rozegranym 31 maja na Stadionie Miejskim w Białymstoku Finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w Lekkiej atletyce świetnie spisała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół Miejskich -  Emilia Danowska, która  wynikiem 18:38,86 zwyciężyła w chodzie sportowym na dystansie 3000m. Jest to jedyny medal zdobyty przez uczniów powiatu grajewskiego   w tegorocznym finale Igrzysk.

Poza Emilką bardzo dobrze w finale zaprezentowali się pozostali uczniowie tej szkoły: Justyna Chilińska  w chodzie sportowym zajęła piąte miejsce,  Julia Wojciechowska w biegu na dystansie 600m wynikiem 1:51,40 ustanowiła swój rekord życiowy i zajęła piąte miejsce.

Dziewczęta w klasyfikacji szkół zdobyły 13 miejsce.