Złamał kwarantannę -10 tys.kary

aktualizacja: 2020-04-06 09:13:22     nr wiadomości: 42017     przeczytano: 4769     Ilość komentarzy komentarze: 2

Podczas minionego weekendu policjanci interweniowali wobec osób, które nie stosowały się do niedawno wprowadzonych przepisów. Niestety to pokazuje, że nie wszyscy mieszkańcy dobrze zdali sprawdzian z odpowiedzialności. Takie osoby muszą liczyć się z konsekwencjami.


Dzisiaj (6.04) karą finansową 10 tysięcy złotych został ukarany 30-latek, który złamał zasady kwarantanny. Karę nałożył Powiatowy Inspektor Sanitarny. Mężczyzna wrócił z zagranicy i miał obowiązek przebywania w mieszkaniu. Stosował się do tych zaleceń do czasu kłótni z ojcem. Wówczas ze zdenerwowania wyszedł z mieszkania po alkohol.

Przypominamy! Za złamanie zasad kwarantanny grozi kara do 30 tysięcy złotych.

4 kwietnia policjanci otrzymali zgłoszenie o grupowaniu się osób w okolicy sklepu w Ełku. Na miejscu zastali grupę 5 mężczyzn, którzy nie dość, że spotkali się w tak licznej grupie, to jeszcze nie zachowywali nakazanych odległości. Policjanci szybko zakończyli to nielegalne spotkanie. Wszyscy mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych.

Tego samego dnia mandaty otrzymali także dwaj młodzi mężczyźni, którzy korzystali z publicznych urządzeń sportowych i jeździli na deskorolkach.

Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki 
(za: KPP Ełk)
 

do każdego mandatu powinno być 5 razy pałą po plecach dla zapamiętania, wtedy byłby porządek
Napisał: miras dodano: 2020-04-07 08:10:20

Czy mandat został opłacony ? Kto będzie to egzekwował ?
Napisał: Przerażona dodano: 2020-04-07 22:21:08

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.