Zespół przyzna mieszkania

aktualizacja: 2019-06-12 11:11:43     nr wiadomości: 39466     przeczytano: 7868     Ilość komentarzy komentarze: 14

Zaawansowane prace trwają przy nowopowstałym bloku komunalnym przy ul. Targowej w Grajewie. W ramach zadania powstał wielorodzinny, czterokondygnacyjny, budynek mieszkalny, z dwiema klatkami i piwnicami. Obiekt jest wyposażony w instalację centralnego ogrzewania zasilaną z miejskiej sieci cieplnej, instalację wodno-kanalizacyjną podłączoną do miejskiego wodociągu i kanalizację sanitarną; instalację elektryczną, odgromową oraz telekomunikacyjne (domofonową, telewizyjną, telekomunikacyjną).

W budynku znalazły się 32 mieszkania, w tym jedno dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Lokale zostaną wyposażone w podstawowe urządzenia sanitarne: zlewozmywak na szafce, umywalka, kabina z brodzikiem, sedes. W Kuchni znajdzie się kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym oraz butla. Za prawie 5 mln zł inwestycję wykonuje ełckie przedsiębiorstwo.

Zarządzeniem z dnia 27 maja br. Burmistrz Miasta Grajewo powołał Zespół do współdziałania z Zakładem Domów Mieszkalnych w Grajewie przy typowaniu kandydatów do zawarcia umów najmu lokali mieszkalnych związanych z zasiedleniem nowego budynku w zasobie komunalnym.

Zespół tworzą: Maciej Paweł Bednarko (przewodniczący), Bogdan Wojsławowicz (sekretarz) oraz członkowie: Barbara Pieńkowska, Tomasz Babul, Tomasz Siejda i Mariusz Wielgat. Do zadań Zespołu należy przeprowadzanie rozmów indywidualnych z osobami z list osób uprawnionych do otrzymania, bądź zmiany lokalu oraz wytypowanie kandydatów i ustalenie listy osób, z którymi winny być zawarte wspomniane umowy.

Na kandydata do zawarcia umowy można wytypować osobę, która spełnia warunki określone w uchwale Rady Miasta Grajewo z dnia 21 grudnia 2001 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Grajewo, zmienionej uchwałą z dnia 27 września 2005 r. i uchwałą z dnia 30 października 2008 r. oraz jest ujęta na liście osób uprawnionych do otrzymania bądź zamiany lokalu mieszkalnego (komunalnego).

- W sprawie przydziału mieszkań nasze działania są w pełni jawne, zgodne z zasadami określonymi w uchwale. Absolutnie wykluczmy jakiekolwiek inne niż te merytoryczne – podkreślał Dariusz Latarowski, Burmistrz Grajewa.


Zgodnie z zapisami wskazanej uchwały za spełniające warunki do oddania w najem na czas nieoznaczony lokalu mieszkalnego z zasobów Miasta Grajewo, poza wymienionymi w ustawie, uważa się osoby:

1) których średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie trzech miesięcy poprzedzających datę rozpatrzenia wniosku o wynajęcie lokalu nie przekracza 150% najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 100% w gospodarstwie wieloosobowym,
2)  którym nie przysługuje tytuł prawny do innego lokalu mieszkalnego,
3)  które zamieszkują w lokalach, gdzie na członka gospodarstwa domowego wnioskodawcy przypada mniej niż 5 m2 łącznej powierzchni pokoi, a w przypadku gospodarstwa jednoosobowego mniej niż 10 m2 tej powierzchni, bądź osoby zamieszkujące w pomieszczeniach nie nadających się na stały pobyt ludzi,
4) stale zamieszkujące na terenie Miasta Grajewo co najmniej 5 lat przed złożeniem wniosku o wynajęcie lokalu z zasobów miasta.

Powyższe warunki muszą być spełnione łącznie. 

Warunkiem zawarcia umowy najmu lokalu mieszkalnego z zasobów miasta jest wpłacenie przez najemcę kaucji zabezpieczającej pokrycie należności z tytułu najmu lokalu, przysługujących wynajmującemu w dniu jego opróżnienia, w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu. Z obowiązku wpłacenia kaucji, oprócz osób zwolnionych ustawowo, zwolnione są także osoby dokonujące remontu lokalu mieszkalnego na własny koszt, dokonujące adaptacji na cele mieszkalne pomieszczeń niemieszkalnych stanowiących własność miasta, wychowankowie domów dziecka, rodzin zastępczych, innych placówek opiekuńczo - wychowawczych w ciągu 5 lat od ich opuszczenia, jeżeli poprzednio stale zamieszkiwali na terenie miasta Grajewo i repatrianci otrzymujący od miasta lokale mieszkalne w oparciu o przepisy ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o repatriacji oraz osoby o niskich dochodach, spełniające warunki do uzyskania obniżki czynszu, określone w przepisach przedmiotowej uchwały.

Członkowie komisji zobowiązani są do zachowania w tajemnicy danych osobowych, w tym w szczególności dotyczących sytuacji rodzinnej, materialnej, życiowej i zdrowotnej wnioskodawców i członków ich gospodarstw domowych.

 
e-Grajewo.pl
  - fot. D. Latarowski   - fot. D. Latarowski   - fot. D. Latarowski   - fot. D. Latarowski

Lekko przyjdzie, lekko pójdzie. Obym się mylił.
Napisał: Meliorant dodano: 2019-06-12 13:22:32

do roboty a nie za darmoche dawac
Napisał: wsciekly dodano: 2019-06-12 18:17:05

Sprawdzimy...
Napisał: Michał dodano: 2019-06-12 19:08:49

Ta komisja, to taka pro-forma prawda ? ponoć mieszkania są już rozdzielona, a przynajmniej jakaś część. Mam znajomego, który już wie, że ma tam przydział.
Napisał: po co ta ściema dodano: 2019-06-12 19:26:02

I te mieszkania będą po znajomosci!! Starałam się tyle lat i nic!!
Napisał: Monika dodano: 2019-06-12 20:11:05

I bardzo dobrze że kaucja bardzo bardzo dobrze
Napisał: Ania dodano: 2019-06-12 20:23:17

Wszystko pięknie. Ostatnie zapachy z oczyszczalni ścieków powodują że aż chce się życzyć smacznego w nowych mieszkaniach.
Napisał: $$$$ dodano: 2019-06-12 22:02:00

I oczywiscie mieszkanie czesciowo wyposazone, ja sam musialem kupic mieszkanie na kredyt i je wyposazyc. Pracuja normalnie jako kierowca tira na reke najnizsza a do lapy duzo bierze. I jeszcze im pewnie remont mieszkania sie nalezy jak zniszcza ? Czy ktos kontroluje stan mieszkan w trakcie wynajmu ?
Napisał: Edek dodano: 2019-06-12 22:35:55

Monika: Dzień dobry, dopiero zauważyłaś jak działa świat?
Napisał: Obudzony dodano: 2019-06-13 09:46:13

Niektorzy juz wiedza ,że będą mieli. po co ta komisja?
Napisał: ja dodano: 2019-06-13 16:01:22

chyba lepsze smrody za darmo niz jak przy falewicza za grube pieniadze
Napisał: wyborca dodano: 2019-06-13 16:32:14

to osoby które pracują złożą się na te mieszkania dla innych zajefajnie a jak ktoś uczciwie pracuje musi sobie brać kredyty żeby mieć gdzie mieszkać z dziećmi paranoja
Napisał: . dodano: 2019-06-13 22:19:14

Kiedy przydzial mieszkan? Czekam az zwolnia sie mieszkania adm bo jestem na liscie.
Napisał: Bbb dodano: 2019-06-16 14:58:07

O właśnie kiedy przydział mieszkań też jestem na liscie
Napisał: Maly dodano: 2019-06-17 09:47:39

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.