"Zdobywanie Jednostki"

aktualizacja: 2017-10-20 20:49:26     nr wiadomości: 33286     przeczytano: 2708     Ilość komentarzy komentarze: 0

19 października 2017 roku na terenie byłej jednostki 9 Pułku Strzelców Konnych przy ulicy Wojska Polskiego w Grajewie odbyły się VIII Mundurowe Manewry „Zdobywanie Jednostki”, w których wzięły udział 3 – osobowe drużyny mundurowe reprezentujące Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendę Powiatową Policji, wojsko, organizacje strzeleckie z Grajewa i Nowego Sącza, lokalny samorząd oraz 5 – osobowe drużyny reprezentujące młodzież szkolną z terenu powiatu grajewskiego.

Uczestnicy tegorocznych zawodów mieli do pokonania 5 konkurencji wymagających nie tylko sprawności fizycznej, ale także wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi sprzętu pożarniczego, udzielania pierwszej pomocy oraz technik strzeleckich. Jak zawsze przy organizacji tego typu zawodów nie mogło zabraknąć bardzo widowiskowej i cieszącej się dużą popularnością wśród zawodników konkurencji pod nazwą „Pompa”, która polegała na pokonaniu pożarniczego toru przeszkód, rozwinięciu linii głównej od hydrantu do rozdzielacza, budowie linii gaśniczej zakończonej prądownicą i napełnieniu nalewaków wodą.

Manewry mundurowe na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez służby
i instytucje mieszczące się na terenach dawnych koszar wojskowych 9 Pułku Strzelców Konnych i mają za zadanie integrację lokalnej społeczności i młodzieży szkolnej ze służbami mundurowymi, kultywowanie tradycji wojskowych, kształtowanie patriotycznych postaw obywatelskich oraz rozwijanie umiejętności sportowych. 
Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie reprezentowała drużyna  w składzie: str. Michał Maciorowski, str. Michał Ignaczewski oraz str. Mariusz Kamiński. - zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. kpt. Arkadiusz Lichota


 

Zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Lichota, sekc. Michał Łopatowski, KP PSP w Grajewie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.