Zderzenie z sarną

aktualizacja: 2019-11-06 16:16:59     nr wiadomości: 40652     przeczytano: 9833     Ilość komentarzy komentarze: 2

3 listopada br. około godz. 15.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na odcinku Ciemnoszyje – Osowiec (DK65).

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy marki Chevrolet wtargnęła sarna. 30-letnia mieszkanka powiatu białostockiego nie miała szans na jej ominięcie, doszło do zderzenia. Zwierzę padło na miejscu, kierującą i dziecko przetransportowano do szpitala.

Policja apeluje o zachowanie czujności. Drogi w naszym powiecie prowadzą często przez lasy, szlaki wędrowne zwierząt oraz rejony wiejskie. Ryzyko wtargnięcia zwierzyny leśnej przed jadący pojazd jest duże. Kierujący muszą być przygotowani na ewentualne "spotkanie" ze zwierzęciem. Szczególną uwagę należy zachować zwłaszcza nocą, kiedy zwierzęta wabione blaskiem świateł wychodzą z przydrożnych lasów. Widoczne z daleka w światłach reflektorów charakterystyczne odbicie gałek ocznych zwierzyny płowej winno być dla każdego kierującego sygnałem do zdjęcia nogi z gazu i zachowania szczególnej ostrożności.

 

Ludzie gina zwierzeta gina a panstwo i lesnicy nic z tym nie robia lesnicy lasy wycinaja i młodniaki grodza płotami po 3metry wysokimi a moze tak za wyciete i sprzedane drewno ogrodzili by droge i zrobili kilka tuneli podnia. NIEMA NIC CENIEJSZEGO OD ZYCIA LUDZKIEGO TU CIAGLE GINA LUDZIE ALE CHYBA JAK NIE ZGINIE ZADEN POLITYK ALBO KTOS WARZNY TO NIC TU SIE NIE ZMIENI :(((
Napisał: KIEROWCA dodano: 2019-11-08 13:44:13

Popieram komentarz kierowcy święta prawda czy naprawdę nic nie można zrobić żeby było bezpiecznie osobiście często podróżują trasa Grajewo Białystok i bardzo dużo stresu mnie kosztuje przejechać bezpiecznie ten odcinek Łosi...
Napisał: Xx dodano: 2019-11-09 20:02:32

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.