Zdarzenia z rowerzystami

aktualizacja: 2020-09-15 08:35:40     nr wiadomości: 43397     przeczytano: 3331     Ilość komentarzy komentarze: 5

W Ełku kierowca audi potrącił 15-letnią rowerzystkę, która przejeżdżała rowerem po przejściu dla pieszych. W gminie Prostki nietrzeźwy rowerzysta wjechał w ciągnik rolniczy. Na szczęście w tych zdarzeniach nie było osób rannych, nikt nie wymagał pomocy medycznej.

Policjanci z Ełku 14.09. pracowali na miejscu dwóch zdarzeń na drodze z udziałem rowerzystów. Do pierwszego zdarzenia doszło w Ełku przy ul. Mickiewicza. Policjanci ustalili, że kierujący osobowym audi potrącił rowerzystkę, która wjechała na oznakowane przejście dla pieszych. Kierujący autem uderzył ją i nastolatka przewróciła się na rowerze. Na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej. 15-latka została przekazana rodzicom. Natomiast 21-letni kierowca został ukarany mandatem. O wykroczeniach nastolatki zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Do kolejnego zdarzenia doszło w gminie Prostki. Tam kierujący rowerem wjechał w ciągnik rolniczy, powodując kolizję. Nie było osób rannych. Okazało się, że rowerzysta poruszał się po drodze w stanie nietrzeźwym. 35-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Pogoda wciąż sprzyja użytkownikom jednośladów, dlatego dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg zachowajmy ostrożność i przestrzegajmy obowiązujących na drodze przepisów. - KPP w Ełku


____
Policjanci z Ełku zatrzymali też pijanego kierowcę.

Do zdarzenia doszło 14.09. przed Ełkiem na drodze krajowej nr 16 około godz. 18.30. Pod numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony kierowca, który zwrócił uwagę na niebezpiecznie jadący samochód BMW, który nie trzymał prostego toru jazdy i zjeżdżał na pobocze. Zgłaszający był niemal pewny, że za kierownicą BMW siedzi nietrzeźwy kierowca. Przy możliwej okazji zatrzymał ten pojazd i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Okazało się, że kierowca miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. 42-latek przyjechał z Gdyni. Przyznał, że alkohol spożywał w trakcie jazdy. Policjanci na miejscu zatrzymali mu prawo jazdy.

Teraz 42-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i utrata uprawnień.

 

nie rozumiem za co zostal ukarany kierowca-nawet zeby jechal 5 km. na godzine to i tak rowerzystka by wjechala pod samochod-ja na miejscu kierowcy nie zaplacil bym mandatu-a sad przyznal by mi racje.
Napisał: pol dodano: 2020-09-15 11:12:00

Kierowca który potrącił rowerzystke na przejściu nie powinien przyjąć mndatu.
Napisał: jas dodano: 2020-09-15 11:18:21

Przecież nie wolno przejeżdżać na rowerze przez przejście dla pieszych więc dlaczego kierowca audi dostał mandat?
Napisał: Gucio dodano: 2020-09-15 15:04:25

dziekuje za wydrukowanie komentarza
Napisał: pol dodano: 2020-09-15 17:02:41

Wjechała gówniara ROWEREM na PRZEJŚCIE dla PIESZYCH a kierowca został ukarany mandatem? Chyba że błąd w tekście i była to ścieżka rowerowa. Nigdy nie przyjął bym mandatu gdyby do potrącenia rowerzystki doszło na przejściu dla pieszych.
Napisał: Tomek dodano: 2020-09-15 20:41:34

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.