Zastanawiasz się, jak zwiększyć poziom higieny i bezpieczeństwo na stanowisku pracy

aktualizacja: 2020-10-09 08:05:41     nr wiadomości: 43637     przeczytano: 359     Ilość komentarzy komentarze: 0

Wykonywanie codziennych czynności nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. To właśnie dlatego należy tak zorganizować swoje stanowisko pracy, aby uniknąć ewentualnych poślizgnięć, nieszczęśliwych wypadków, zakażeń oraz brudu. W zachowaniu czystości niezbędne jest wytrzymałe czyściwo do rąk i powierzchni, a także wygodny dozownik do mydła. Oba te produkty można znaleźć w szerokiej ofercie marki Tork.

   

Profesjonalne czyściwo papierowe i włókninowe do zadań specjalnych, które sprawdzi się podczas wykonywania codziennych obowiązków

W ofercie marki Tork można znaleźć dwa rodzaje czyściw przemysłowych, które doskonale sprawdzają się podczas codziennej pracy:

  • czyściwo papierowe,
  • czyściwo włókninowe.

Czyściwo papierowe wykonane jest z wytrzymałej i odpornej na rozrywanie celulozy, która jednocześnie stoi na straży miękkiej i przyjemnej w dotyku faktury. Dla zwiększenia chłonności produktu wykorzystuje się natomiast makulaturę. Dzięki temu ręczniki papierowe doskonale sprawdzają się podczas osuszania rąk i powierzchni z wody i tłustych plam, a także podczas usuwania niewielkich zabrudzeń. Jeśli natomiast poszukujesz produktu dającego profesjonalne efekty czyszczenia, najlepiej postawić na czyściwo bezpyłowe. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się podczas wycierania i polerowania szklanych powierzchni, np. okien, szyb samochodów, szybek piekarnika lub zastawy stołowej. Sprawdź  calde.pl 

Zdarza się jednak, że podczas pracy potrzebne są bardziej wytrzymałe rozwiązania, które umożliwiają wielorazowe użytkowanie. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się wytrzymałe czyściwo włókninowe, które ma strukturę zbliżoną do tradycyjnej bawełnianej szmatki. Czyściwo tego typu można wykorzystać do usuwania mokrych lub tłustych plam. Wykazuje ono także wysoką wytrzymałość w kontakcie z detergentami i rozpuszczalnikami. Ciekawą propozycją jest także czyściwo Tork nasączane w specjalnym wiaderku ułatwiającym dozowanie. Do pojemnika wystarczy jedynie dolać wybrany środek czyszczący lub rozpuszczalnik, by cieszyć się zawsze gotowym do użycia czyściwem w czasie pracy.

Zarówno czyściwo papierowe, jak i włókninowe dostępne jest w dużych i pojemnych rolach, które wystarczają na długi czas. Aby ułatwić sobie dostęp do ręczników, warto zainwestować również w przenośny dozownik na kółkach, który można mieć zawsze pod ręką.

Dozowniki do mydła Tork to idealna propozycja dla zachowania najwyższych standardów higieny po zakończonej pracy

Trudno wyobrazić sobie zakończenie pracy bez dokładnego umycia rąk. W czynności tej bardzo pomocne są dozowniki do mydła Tork, które dbają o należyty poziom higieny w miejscu pracy. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą pojemniki automatyczne lub łokciowe, które pozwolą uniknąć zabrudzenia urządzenia podczas dozowania środka myjącego.

Dozowniki automatyczne posiadają wbudowany sensor ruchu, który umożliwia bezdotykowe pobieranie odpowiedniej ilości mydła. Łokciowe dozowniki z kolei wyposażone zostały w specjalną dźwignię, którą jak sama nazwa wskazuje, obsługuje się za pomocą łokcia. Oba rozwiązania pozwalają więc uniknąć bezpośredniego kontaktu dłoni z dozownikiem do mydła, co z kolei pozwala uniknąć krzyżowych zakażeń bakteryjnych.

Korzystanie z pojemników na mydło to również sprawdzony sposób na zwiększenie wydajności środka myjącego. Dozowniki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdorazowo aplikować dokładnie taką ilość mydła, jaka jest potrzebna do namydlenia dłoni. Możesz więc uniknąć marnotrawienia, co sprzyja oszczędnościom.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.