Zapobiegają bezdomności psów

aktualizacja: 2019-03-21 12:29:59     nr wiadomości: 38769     przeczytano: 2599     Ilość komentarzy komentarze: 0

Mieszkańcy gminy Grajewo mogą skorzystać z dofinansowania na zabiegi kastracji i sterylizacji swoich pupili.

Do 20 grudnia br. właściciele psów mieszkających na terenie gminy Grajewo, mają możliwość skorzystania ze współfinansowanego przez Gminę programu sterylizacji lub kastracji psów. Całkowity koszt zabiegu sterylizacji suki wynosi 180 zł, kastracji psa – 30 zł. Gmina Grajewo dofinansuje 50 procent kosztów zabiegu, a Związek Komunalny Biebrza - 20%.

Właściciel lub opiekun psa pokrywa zatem tylko 30% należności - sterylizacja 54 zł, kastracja - 9 zł.

Warunkiem skorzystania z zabiegu jest m.in. wypełnienie przez posiadacza czworonoga stosownego wniosku i złożenie go w Urzędzie Gminy Grajewo, ul. Komunalna 6, pok. nr 10. Wniosek dostępny jest na stronie internetowej oraz w Urzędzie Gminy. Usługa weterynaryjna prowadzona jest w Gabinecie Weterynaryjnym lek. wet. Krzysztofa Nowickiego, przy ul. Kopernika 27A w Grajewie, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 17.00.

Bezdomność psów jest poważnym problemem społecznym. Według ostatnich danych Najwyższej Izby Kontroli w polskich schroniskach żyje ponad 106 tys. psów i liczba ich wciąż wzrasta. Nie uda się rozwiązać problemu bezdomności zwierząt, poprzestając tylko na wyłapywaniu tych bezdomnych i prowadzeniu schronisk. Chcąc skutecznie zapobiegać zjawisku, niezbędne jest podjęcie wielu różnych działań. Jednym z nich jest ograniczenie rozmnażania zwierząt nieprzeznaczonych do hodowli.

 

/e/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.