• 6804 wyświetleń

Zambrów - WARMIA 5:0

Wysoką porażką 0:5 zakończył się wyjazdowy mecz piłkarzy WARMII Grajewo przeciwko do niedawna drugoligowej OLIMPII Zambrów. Tylko przez pierwszy kwadrans spotkania gra była wyrównana a w 12 minucie całkiem blisko szansy na zdobycie gola dla grajewian był Tomasz Dzierzgowski. Od 20 minuty meczu OLIMPIA jakby włączyła turbodoładowanie… Najpierw od utraty gola uchronili WARMIĘ Krzysztof Gieniusz, który odbił strzał Jastrzębskiego a następnie Kamil Randzio wybijając piłkę z linii bramkowej. Kilka minut później było już znacznie gorzej. W odstępie zaledwie 3 minut OLIMPIA zdobyła dwa gole i właściwie rozstrzygnęła mecz, bo z naszych piłkarzy uszło powietrze i w drugiej połowie bardziej statystowali na boisku niż poważnie grali w piłkę. Po przerwie zambrowianie strzelili trzy bramki, ale gwoli prawdy mogło być ich kilka więcej. Akcje naszych piłkarzy można było policzyć na palcach jednej ręki. Oprócz trzech bramek WARMIA straciła też Krzysztofa Gieniusza, który ratując się faulem na Zapolniku w 78 minucie otrzymał czerwoną kartkę, która spowodowała, że nasz zespół ostatni kwadrans mecz grał w osłabieniu. Na domiar złego kara wyklucza grę naszego bramkarza w najbliższym meczu przeciwko CONCORDII Elbląg. Na końcowe minuty meczu do bramki WARMII wszedł zaledwie 16-letni junior Łukasz Sobolewski, wychowanek trenera Józefa Matysiewicza. Łukaszowi nie udało się obronić silnego strzału Zapolnika z rzutu karnego, ale do końca spotkania popisał się kilkoma dobrymi interwencjami co najmniej raz ratując WARMIĘ przed utratą następnego gola. Tak naprawdę jego występ był bodaj najjaśniejszym punktem sobotniego wyjazdu do Zambrowa.

Oparta na białostockich zawodnikach OLIMPIA była tego dnia zdecydowanie poza zasięgiem naszych słabo grających kolejny mecz piłkarzy. Tym razem zespół budowany na zawodnikach z zewnątrz nie dał najmniejszych szans ekipie złożonej w przeważającej części z wychowanków. Nie powinno nikogo dziwić, że WARMIA ulega przeciwnikom, w których składzie trzej zawodnicy mają za sobą grę w Ekstraklasie (Gogol, Twardowski, Dzienis). Jednak czym innym jest porażka po walce – nawet tak wysoka! - a czym innym kapitulacja w trakcie gry… Naszym zawodnikom zabrakło przede wszystkim umiejętności ale i … wiary w to, że w Zambrowie można zdobyć punkty. Porażki zdarzają się choćby mistrzom świata, ale styl w jakim WARMIA przegrała w Zambrowie budzi niestety poważne obawy o kolejne spotkania naszego zespołu. O ten styl można mieć do naszego zespołu sporo pretensji. Zespół przeżywa wyraźny kryzys i niestety nie napawa to optymizmem przed sobotnim meczem z kolejnym niedawnym drugoligowcem CONCORDIĄ Elbląg. Niejeden jednak raz nasi piłkarze po kryzysie podnosili się w świetnym stylu. Może tak będzie i w sobotę? Wiara czyni cuda, więc zapraszamy już dziś na sobotni mecz z CONCORDIĄ na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego. Początek o godzinie 14:00.

Zapis relacji tekstowej z meczu OLIMPIA Zambrów – WARMIA

1' Rozpoczynają gospodarze

5' Strzał Jastrzębskiego ponad naszą bramką

6' Zaskakująco spokojnie rozpoczął się ten mecz. Wydawało się, że OLIMPIA rzuci się na nasz zespół, ale póki co niewiele ciekawego dzieje się na boisku

8' Mamy 1:1 w strzałach - a bramkę Czaplińskiego strzelał Tuzinowski, ale zbyt wysoko posłał piłkę

11' Po dośrodkowaniu z prawej strony "główkował" Jastrzębski, ale obok naszej bramki

12' Dobre dośrodkowanie Sypytkowskiego i Dzierzgowski był bliski zdobycia bramki dla grajewian! Czapliński chwycił piłkę, ale wypadła mu ona z rąk, lecz nasz napastnik nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i zbyt późno starał się opanować piłkę!

14' Po kontrataku OLIMPII na rzut rożny wybił piłkę Kamil Randzio

14' Po dośrodkowaniu i krótkim rozegraniu piłki strzelał niecelnie Kuczałek

16' Ostry strzał Hryszki mija słupek bramki Gieniusza

19' Po dośrodkowaniu z prawej strony było bardzo groźnie pod naszą bramką po błędzie Koszczuka wybił piłkę na rzut rożny Domurat

20' Było bardzo groźnie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał z bliska Jastrzębski, ale fantastycznie odbił piłkę Gieniusz a Kamil Randzio wybił ją z linii bramkowej!

21' GOL dla OLIMPII. 1:0 Kamil Zapolnik. Gieniusz obronił strzał na bramkę Kuczałka odbijając piłkę ale Zapolnik z bliska umieszcza ją w naszej bramce. Przegrywamy w Zambrowie 0:1. :(

23' GOL dla OLIMPII. 2:0 Michał Twardowski. Kolejna dobra akcja OLIMPII naszą lewą stroną boiska. Dośrodkowanie, błąd obrony i Twardowski z bliska strzela do bramki Gieniusza :(

25' Wyglądało to całkiem nieźle przez pierwszy kwadrans a później OLIMPIA włączyła turbo...

26' Strzelał niecelnie Adam Lekenta. WARMIA przypomina boksera po dwóch mocnych ciosach otrzymanych w dwie minuty

28' Po akcji Zubowskiego mamy pierwszy rzut rożny

29' Dośrodkowanie i "główka" Domurata ale bardzo nieudana

35' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu zamieszanie pod bramką Czaplińskiego, ale w końcu obrońca OLIMPII wybija piłkę daleko poza pole karne

36' Zapolnik strzelał z 10 metrów na naszą bramkę ale piłka na szczęście ominęła słupek

37' Dobra akcja Zubowskiego, ale w końcowej jej fazie zbyt długo rozgrywał piłkę z Dzierzgowskim i w końcu nic z tego nie wyszło

40' Po dośrodkowaniu z prawej strony niecelnie strzelał Gogol

41' W jednej z akcji ucierpiał Dzierzgowski i za chwilę zmieni go Rafał Kozikowski

43' Kapitalna okazja OLIMPII - jak w masło weszli napastnicy gospodarzy w naszą obronę, ale strzał Twardowskiego w sytuacji sam na sam z Gieniuszem ominął słupek!

45' O dwie minuty przedłuża sędzia pierwszą połowę meczu

45' + 2' Koniec pierwszej połowy - przegrywamy 0:2.

46' Drugą połowę rozpoczynają grajewianie

48' GOL dla OLIMPII. 3:0 Michał Twardowski. Napastnik gospodarzy otrzymał prostopadłe podanie i pomimo asysty naszego obrońcy pewnie strzelił do siatki. Jest już 3:0 dla OLIMPII. :(

53' Zubowski zagrał do Pawła Górskiego, który silnie strzelił na bramkę, ale Czapliński świetnie wybija piłkę na róg

54' Po dośrodkowaniu duże zamieszanie pod bramką OLIMPII, ale w rezultacie piłka opuszcza pole karne

58' GOL dla OLIMPII. 4:0 Michał Twardowski. Hat - trick Michała TWardowskiego, który ograł naszych obrońców i strzelił czwartego gola. :(

60' Po silnym strzale Cybulskiego odbija piłkę Czapliński

60' Za Olszewskiego wchodzi Dzienis

61' Żółta kartka dla Łukasza Piłatowskiego

61' Zmiana w WARMII - za Pawła Górskiego wchodzi Paweł Matysiewicz

65' Rzut rożny dla OLIMPII, ale odzyskujemy piłkę po dośrodkowaniu

69' Zmiana w OLIMPII - za Gogola wchodzi Gul

71' Żółta kartka dla Jastrzębskiego

75' Boisko opuszcza Michał Hryszko a zmienia go Michał Poduch

78' Po rzucie rożnym dla OLIMPII tuż nad poprzeczką bramki Gieniusza strzela Zapolnik

78' Zapolnik faulowany w polu karnym przez Krzysztofa Gieniusza. Czerwona kartka dla naszego bramkarza!

78' Zmiana w WARMII - za Damiana Zubowskiego wchodzi 16-letni Łukasz Sobolewski

80' GOL dla OLIMPII. 5:0 Kamil Zapolnik. Pewnie wykonany rzut karny i przegrywamy aż 0:5... :(

83' Silny strzał Jastrzębskiego broni Sobolewski. Już nas nie ma na boisku w Zambrowie.... :(

89' Rzut rożny dla OLIMPII - po dośrodkowaniu byliśmy bliscy utraty kolejnego gola, ale Sobolewski wybił na kolejny róg

90' Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

90' O dwie minuty przedłuża sędzia ten mecz

90' + 1' Sobolewski kapitalnie broni strzał z bliska Zapolnika!

90' + 2' Koniec meczu. Przegrywamy wysoko w Zambrowie... :(

11.10.2014 Zambrów, Stadion Miejski

OLIMPIA Zambrów - WARMIA Grajewo  5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kamil Zapolnik 21', 2:0 Michał Twardowski 23', 3:0 Michał Twardowski 48', 4:0 Michał Twardowski 58', 5:0 Kamil Zapolnik 80' (rzut karny)

OLIMPIA: 1.Czapliński - 6.Olszewski (Kpt) (60' 13.Dzienis), 15.Piłatowski, 5.Gogol (69' 2.Gul), 19.Korotkiewicz - 17.Hryszko (75' 16.Poduch), 21.Lachowicz, 7.Kuczałek, 9.Jastrzębski - 18.Zapolnik, 22.Twardowski

REZERWA: 12.Konopka - 13.Dzienis, 2.Gul, 8.Przyborowski, 14.Wyrzykowski, 16.Poduch, 11.Jaworowski

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 15.Koszczuk, 11.P.Górski (61' 20.Matysiewicz) - 13.Lekenta, 17.Jagłowski, 16.D.Tuzinowski, 9.Sypytkowski - 7.Dzierzgowski (42' 10.Kozikowski), 2.Zubowski (78' 25.Sobolewski)

REZERWA:25.Sobolewski -  18.Olszyński, 8.Gutowski, 19.Cybulski , 4.Mikucki, 10.Kozikowski, 20.Matysiewicz

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Żółte kartki: Piłatowski, Jastrzębski (OLIMPIA)

Czerwona kartka: Gieniusz (WARMIA) 78'