Zagraniczne delegacje

aktualizacja: 2017-11-22 23:21:39     nr wiadomości: 33585     przeczytano: 1571     Ilość komentarzy komentarze: 0

Powitanie delegacji z białoruskiego Szczuczyna i ukraińskiego Kowla w BCK w Szczuczynie

    Dnia 21 listopada 2017r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński wraz z dyrektorem Centrum Kultury Januszem Siemionem i kierownikiem MDKiS Januszem Marcinkiewiczem oficjalnie powitali delegację z partnerskich miast: ze Szczuczyna (Białoruś) i Kowla (Ukraina).  Wizyta przedstawicieli zaprzyjaźnionych miast jest odpowiedzią na zaproszenie Burmistrza Artura Kuczyńskiego.

    Wspomniane wyżej miasta wraz z naszym polskim Szczuczynem biorą udział we wspólnym projekcie: „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska - Białoruś – Ukraina”, którego głównym celem jest propagowanie bogactwa kulturowego i różnorodności etnicznej terenów przygranicznych gminy Szczuczyn (PL), rejonu Szczuczyńskiego  (BY) i miasta Kowel (UA) w turystyce na rzecz podniesienia stopy rozwoju gospodarczego mieszkańców.

    Zespół „Szczuczyniacy” z BCK przygotował powitalny program artystyczny. Nasi goście z zagranicy, dyrektorzy szkół z terenu gminy Szczuczyn i „Szczuczyniacy” po oficjalnym powitaniu zwiedzili budynek szczuczyńskiego Centrum, obejrzeli wystawy wyeksponowane w holu wystawienniczym i w Regionalnej Izbie Historii  i Tradycji.

W trakcie trzydniowej wizyty (21.11. - 23.11.2017) zaproszone delegacje czeka szereg oficjalnych i roboczych spotkań na szczeblu gminnym i wojewódzkim.

    Serdecznie witamy naszych gości w gminie Szczuczyn, liczymy na owocną współpracę i życzymy sukcesów we wspólnie realizowanym projekcie.

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.