Zaduszki Literackie

aktualizacja: 2017-11-06 16:40:34     nr wiadomości: 33430     przeczytano: 1905     Ilość komentarzy komentarze: 0

Kontynuując zapoczątkowane rok temu zaduszkowe spotkania literackie, w dniu 04.11.2017r. (sobota) w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się „Zaduszki Literackie” pod hasłem „Spotkanie z młodymi poetami”. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli lokalni  młodzi twórcy: Maria Orzechowska, Anna Okulewicz, Paweł Borusiewicz, z którymi rozmowy na temat ich twórczości, przemijania życia ludzkiego i planów na przyszłość przeprowadzili Andrzej Kosmowski i Józef Zenon Budziński.

Wieczór uatrakcyjniła grupa poetycka „Poszukiwacze słów” przygotowana przez Józefa Zenona Budzińskiego (grupa poetycka działa w szczuczyńskiej bibliotece od 4 lat. Warsztaty poetyckie współprowadziła poetka Anna Jachimska). Jakub Żebrowski, Hubert Niebrzydowski i Julia Szumska czytali autorskie wiersze, które mówiły o śmierci, przemijaniu, nadziei. Oprawę muzyczną wieczoru zapewnił Andrzej Szabelski – starszy instruktor BCK, który przygotował dzieci z zespołu „Mali     Szczuczyniacy”:    Mateusza Wojsława, Natalię Kozikowską i Julitę Żebrowską.

Zaduszki Literackie, wprowadziły zebranych w nastrój refleksji, zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu. Takie chwile pomagają "zatrzymać się" na chwilę w natłoku codziennych obowiązków i zastanowić się nad sensem istnienia. - Andrzej Kosmowski

Zdjęcia: Joanna Siemion

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.