Za droga droga

aktualizacja: 2020-10-15 14:06:01     nr wiadomości: 43697     przeczytano: 2221     Ilość komentarzy komentarze: 2

Oferta, która wpłynęła na drugi publiczny przetarg nieograniczony dotyczący rozbudowy drogi powiatowej nr 1788B w Rydzewie okazała się za droga. 

Grajewskie konsorcjum firm za wykonanie zadania wyznaczyło kwotę blisko 5 mln 665 tys. zł brutto. Na sfinansowanie robót budowlanych Zarząd Dróg Powiatowych w Grajewie przeznaczył kwotę 3 696 400 zł. W związku z tym, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką przeznaczono, prowadzone postępowanie zostało unieważnione. 

- We współpracy z rajgrodzkim samorządem będziemy modyfikować specyfikację warunków zamówienia, tak aby kolejny przetarg rozstrzygnąć za kwotę wskazaną w kosztorysie – mówi nam Waldemar Remfeld, Starosta Powiatu Grajewskiego.

Zgodnie z założeniami inwestycja będzie prowadzona w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Wykonawca będzie miał za zadanie opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych pozwoleń na realizację prac oraz wykonanie robót budowlanych i oddanie do użytkowania w stanie wolnym od wad i usterek.  

Po zakończeniu prac droga powinna być o klasie technicznej Z, kategorii obciążenia ruchem KR2, nośności 100 kN/oś. Zostanie wykonany system odwodnienia, powstanie oznakowana jezdnia o szerokości 6 m, chodniki z betonowej kostki brukowej usytuowane bezpośrednio przy jezdni, zjazdy, pobocza. Czekamy na korzystne rozstrzygnięcie.

 

A co z odcinkiem drogi w Wojewodzinie?
Napisał: obserwator dodano: 2020-10-15 16:51:19

Zróbcie dokumentację będzie dużo taniej
Napisał: xx dodano: 2020-10-16 10:12:10

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.