ZRID Wysokie - Raczki (S61)

aktualizacja: 2019-10-09 09:42:23     nr wiadomości: 40413     przeczytano: 4589     Ilość komentarzy komentarze: 0

Wojewoda Warmińsko-Mazurski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczącą budowy odcinka drogi ekspresowej S61 Wysokie – Raczki (ok.20 km). To pierwszy z trzech odcinków drogi ekspresowej S61 realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. 

Zgodnie z kontraktem powstanie droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych oraz zbudowane zostaną urządzenia ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstanie m.in. 25 obiektów inżynierskich oraz węzeł Wysokie. Nawierzchnia drogi zostanie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 115 kN/oś (11,5 tony na oś). 

Wykonawcą ponad 20-kilometrowego fragmentu trasy jest firma Budimex S.A., prace wykona za 484,3 mln zł. Planowany termin zakończenia kontraktu to połowa 2021 r. Odcinki Szczuczyn - Ełk Południe i Ełk Południe – Wysokie mają uzysskać ZRID już niebawem.

 

Decyzja ZRID to inaczej decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Powstała ona w celu uproszczenia procedur administracyjnych związanych z planowanymi inwestycjami związanymi z drogami publicznymi (czyli drogami ekspresowymi, krajowymi, wojewódzkimi, powiatowymi i gminnymi) a co za tym idzie znacznym usprawnieniu i przyspieszeniu całego procesu związanego z konkretną inwestycją.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.