Świetlica „Przystań"

aktualizacja: 2020-06-03 16:45:24     nr wiadomości: 42527     przeczytano: 1274     Ilość komentarzy komentarze: 0

1 czerwca swoją działalność rozpoczęła Świetlica Środowiskowa „Przystań”, która mieści się w budynku Klubu Seniora przy ul. Konstytucji 3-go Maja. Jej uruchomienie możliwe było dzięki pozyskanych środkach z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Całkowity koszt realizacji projektu pn.: „Świetlica Środowiskowa w Grajewie”  wynosi 401 556,245 zł z czego 381 478,25 zł to dofinansowanie z UE. 

W ramach projektu, w świetlicy, grupa 20 dzieci w wieku 6 – 15 lat  będzie mogła odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek i skorzystać z pomocy terapeutycznej. W budynku, w którym znajduje się świetlica, wyremontowano pomieszczenia należące do miasta Grajewo, wyremontowano i zmodernizowano zaplecze hydrauliczne i elektryczne. Łazienka przystosowana została do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ponadto świetlicę wyposażono w nowoczesny sprzęt: komputery i tablety oraz pomoce dydaktyczne i meble. Uczestnicy projektu mogą liczyć na wsparcie opiekuńczo – wychowawcze, konsultacje logopedyczne i  psychoterapeutyczne, a także zajęcia wyrównawcze, kulinarne, sportowe czy działania kulturalno – integracyjne np. wyjście do kina. W świetlicy uruchomiona będzie: Akademia Matematyka, Akademia Umiejętności Społecznych oraz Akademia Informatyka i Programisty. 

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.