Świąteczny weekend za nami

aktualizacja: 2017-04-18 13:04:11     nr wiadomości: 31524     przeczytano: 2231     Ilość komentarzy komentarze: 0

Policjanci z grajewskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Na drogach powiatu grajewskiego mundurowi odnotowali 2 kolizje drogowe, zatrzymali pijanego kierującego, jeden kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.  


15 kwietnia br. po godz. 22.00 na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Popowo policjanci dokonując obserwacji ruchu drogowego, podczas pomiaru prędkości urządzeniem, ujawnili kierującego który poruszał się samochodem osobowym marki BMW z prędkością 114 km/h w obszarze zabudowanym.

Zgodnie z obowiązującym prawem, 26 – letniemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy na co najmniej 3 miesiące oraz został on ukarany mandatem w wysokości 400 zł.

Obywatel Litwy nie negował popełnionego wykroczenia, przyjął mandat.


17 kwietnia br. o godz. 9.40 w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 65 z drogą prowadzącą do miejscowości Łękowo doszło do zdarzenia drogowego.

Na miejscu, policjanci ustalili że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf mieszkaniec powiatu grajewskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Subaru, w wyniku czego doszło do zderzenia. Pasażerka z VW z powierzchownymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala.

Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Sprawcy zdarzenia zostało zatrzymane prawo jazdy, sprawa trafi do sądu celem wyjaśnienia okoliczności.


17 kwietnia br. o godz. 15.10 na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Majewskiego w Szczuczynie doszło do kolizji drogowej.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Fiat Ducato, jadąc ul. Majewskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mieszkańcowi Ełku (38 l.) jadącemu ul. Sportową, doprowadzając do zderzenia bocznego.

Kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj byli trzeźwi. Sprawca kolizji 30 – letni mieszkaniec gm. Wąsosz został ukarany mandatem karnym.


17 kwietnia br. 50 minut  po północy, Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, w miejscowości Wierzbowo (w miejscu z Krajowej Mapiy Zagrożeń Bezpieczeństwa) zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen Polo. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli.

Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie alkomatem wykazało, że 19 – latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że kierował bez uprawnień.

Teraz skrajnie nieodpowiedzialnym postępowaniem mężczyzny zajmie się sąd.

 

/e/

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.