Środki na walkę z COVID-19

aktualizacja: 2020-03-25 13:46:29     nr wiadomości: 41926     przeczytano: 1872     Ilość komentarzy komentarze: 0

Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej jednogłośnie podjął decyzję o przeznaczeniu środków z rezerwy finansowej 2020 na walkę z chorobą zakaźną COVID-19 wywołaną wirusem SARS-CoV-2. Jedną z wielu instytucji, którą wesprze Fundacja, jest Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie.

- Mamy świadomość trudnej sytuacji wywołanej koronawirusem, dlatego działamy w sposób skoordynowany z Ministerstwem Zdrowia. Udzieliliśmy niezbędnego wsparcia wskazanym szpitalom, poprzez przekazanie środków finansowych na zakup niezbędnego asortymentu do zwalczania COVID-19. Pozwolą one na zakup zarówno sprzętu diagnostycznego, jak również środków do dezynfekcji oraz ochrony osobistej dla lekarzy, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z korona wirusem – mówi Michał Góras, członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Z przyznanego dofinansowania dla Szpitala Ogólnego w Grajewie zostanie zakupiony sprzęt do reanimacji, wózki transportowe i anestezjologiczne, komora do transportu pacjentów zakaźnych oraz inne wyposażenie potrzebne do prowadzenia działań podczas epidemii – informuje placówka.


e-Grajewo.pl
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.