Śmiertelne potrącenie (DK65)

aktualizacja: 2020-09-17 11:25:31     nr wiadomości: 43423     przeczytano: 4427     Ilość komentarzy komentarze: 1

KPP Ełk: Do tragicznego zdarzenia doszło na trasie Grajewo-Bogusze. Kierowca dostawczego peugeota potrącił 51-letniego pieszego, który zmarł w szpitalu. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że pieszy wtargnął pod samochód, był bez elementów odblaskowych i szedł prawą stroną jezdni. Tragedii uniknął 68-latek, który kilka godzin później pijany również poruszał się bez odblasków. Został zatrzymany przez policjantów po zgłoszeniu obywatelskim.

Wypadek miał miejsce 16 września br. około godz. 19.30 na drodze krajowej nr 65 na odcinku Grajewo-Bogusze. 66-letni kierujący samochodem dostawczym potrącił pieszego. 51-letni pieszy, mieszkaniec Grajewa, w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy wtargnął bezpośrednio przed jadący pojazd. Mężczyzna szedł niewłaściwą, prawą stroną jezdni oraz nie miał żadnych elementów odblaskowych. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Około 23.00 wpłynęło kolejne zgłoszenie o niebezpiecznym zachowaniu pieszego na drodze. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pieszy, idąc chwiejnym krokiem i bez odblasków, stwarza zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, okazało się, że 68-latek jest nietrzeźwy - miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna deklarował, że idzie do domu. Jak ustalili policjanci, miał do pokonania jeszcze ponad 20 kilometrów od miejsca, gdzie aktualnie się znajdował. Z uwagi na zagrożenie jego zdrowia i życia 68-latek został zatrzymany w komendzie do wytrzeźwienia, gdzie bezpiecznie spędził noc.


Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym muszą posiadać element odblaskowy widoczny dla innych uczestników ruchu. Odblaski mogą uratować życie. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 - 200 metrów. Kierowca ma wtedy więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Zachęcamy także do noszenia elementów odblaskowych także w terenie zabudowanym. Ten niewielki element naprawdę poprawia bezpieczeństwo.

Drogę dla pieszych zrobić i problem zniknie
Napisał: Proste dodano: 2020-09-18 06:48:22

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.