S16 staje się faktem

aktualizacja: 2018-08-09 19:48:30     nr wiadomości: 36429     przeczytano: 4209     Ilość komentarzy komentarze: 3

Budowa drogi ekspresowej S 16 staje się faktem.

W dniu 07 sierpnia br.  Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło do realizacji kolejne inwestycje drogowe w naszym województwie. Wśród nich znalazły się pieniądze  na prace przygotowawcze budowy drogi ekspresowej S 16 Knyszyn-Ełk. Zakres tych prac obejmuje opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej, materiałów do decyzji środowiskowej oraz wykonanie badań archeologicznych rozpoznawczych. Prace przygotowawcze będą prowadzone w latach 2018 - 2022.   Łączny koszt prac przygotowawczych to niemal 77 mln zł.

S16  Knyszyn-Ełk

Zadanie obejmuje:

  • budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 67 km, przekroju 2x2 i nośności 115 kN/oś,

  • budowę węzłów drogowych, dróg dla obsługi przyległego terenu, obiektów  inżynierskich,

  • wyposażenie drogi w urządzenia bezpieczeństwa ruchu, ochrony środowiska,

  • budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury zewnętrznej kolidującej z drogą.

Kolejną bardzo ważną sprawą dla Miasta Grajewo i jego mieszkańców jest ulica Kopernika, która będzie budowana w systemie projektuj i buduj. Wkrótce  zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania, na które zostały przeznaczone środki w kwocie 5 mln złotych .

 W najbliższym czasie zostaną również podjęte decyzje odnośnie ulic Ełckiej oraz Piłsudskiego. W dniu 01.08.2018 r. w Ministerstwie Infrastruktury  Poseł Kazimierz Gwiazdowski uczestniczył w spotkaniu z Wiceministrem Markiem Chodkiewiczem, podczas którego zostały omówione bardzo szczegółowo wszystkie wymienione wyżej zadania oraz możliwości ich realizacji. Spotkanie było bardzo merytoryczne, a w najbliższym czasie będziemy mogli cieszyć się z jego efektów.   - informuje Biuro Posła Kazimierza Gwiazdowskiego

 

czy na pewno Knyszyn - Ełk to S16, to jakaś pomyłka w tej numeracji
Napisał: grajewo dodano: 2018-08-10 07:08:49

i dlaczego Burmistrz Szczuczyna forsuje pomysł budowy trasy przez GUTY z pominięciem Grajewa ?!
Napisał: dr dodano: 2018-08-10 11:46:49

Prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie niż ta trasa pobiegnie przez Grajewo. Przecież to jest nie logiczne i nie ekonomiczne. Po co wydawać niepotrzebnie pieniądze na niemal równolegle biegnący odcinek do Wijabaltiki jak można ją poprowadzić od węzła Guty koło Szczuczyna, będzie taniej i szybciej.
Napisał: logik dodano: 2018-08-12 10:46:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.