Pilotażowy Klaster Energii

aktualizacja: 2018-11-07 18:30:18     nr wiadomości: 37674     przeczytano: 3394     Ilość komentarzy komentarze: 2

II Konkurs na Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii został rozstrzygnięty. Uroczystość odbyła się 6 listopada br. w Ministerstwie Energii.

Do II edycji konkursu zgłosiły się 84 klastry z 14 województw. W wyniku oceny formalnej odrzucono 16 wniosków, a 68 pozostałych skierowano do oceny merytorycznej. Nabór wniosków trwał do 13 sierpnia 2018 br., we wrześniu i październiku przeprowadzona została ocena merytoryczna. Klastry prezentowały swoje dotychczasowe działania oraz plany dalszego rozwoju, a także odpowiadały na pytania ekspertów. Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii uzyskały 33 klastry z 13 województw, w tym nasz „Energetyczne Grajewo”.

Misją Klastra Energetyczne Grajewo jest wzajemne wsparcie pomiędzy przedsiębiorcami, jednostkami administracji publicznej, jednostkami sfery badawczo-rozwojowej oraz instytucjami otoczenia biznesu oparte na współpracy w zakresie transferu wiedzy, wdrażaniu innowacyjnych, przyjaznych środowisku technologii oraz wzmocnieniu konkurencyjności Partnerów Klastra w zakresie szeroko rozumianej działalności związanej z branżą energetyczną, w tym również energetyką odnawialną. Głównym celem Klastra jest stworzenie samowystarczalnej energetycznie Gminy poprzez budowę i późniejszą rozbudowę wewnętrznych źródeł energii i wewnętrznej sieci dystrybucyjnej.

Uzyskany certyfikat ułatwi aplikowanie o środki w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko. Do końca listopada br. trwa nabór wniosków w konkursie, gdzie certyfikowane klastry energii mają wydzieloną pulę środków w wysokości 50 mln zł.

Przypomnijmy: 7 września 2017 r. Porozumienie Klastra Energii „Energetyczne Grajewo” podpisali: Burmistrz Miasta Grajewo, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Grajewie; pełnomocnik PGNiK TERMIKA Energetyka Rozproszona Sp. z o.o. we Wrocławiu; wiceprezes Zarządu Energotechnika Sp. z o.o. w Warszawie;  Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Białostockiej; Starosta i Wicestarosta Powiatu Grajewskiego, Prezes Zakrem sp.z o.o.; członek Zarządu JUWA Sp. z o.o. w Białymstoku; Prezes Zarządu BIOM Sp. z o.o. w Dolistowie Starym; Prezes i Wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Grajewie oraz Prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Grajewie.

 

sztuczne twory totalnie bez sensu
Napisał: miras dodano: 2018-11-08 07:21:39

beznadzieja - wydają nasze pieniądze aby dostać laurkę która nic nie znaczy
Napisał: jan dodano: 2018-11-08 18:47:50

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.