26. Finał WOŚP

aktualizacja: 2018-01-15 16:55:07     nr wiadomości: 34061     przeczytano: 3331     Ilość komentarzy komentarze: 0

Siema! Ponad 15000 złotych „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” – takim wynikiem zakończył się w niedzielę 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczuczynie.

26. Finał WOŚP rozpoczął się w niedzielę o godzinie 11:00 na ulicy Kościelnej. Licznie zgromadzili się tam fani motoryzacji a szansę na rozgrzanie silników dostali właściciele samochodów, quadów i motocykli. W ramach MotoOrkiestry można było podziwiać tuningowane auta, obejrzeć pokazy jazdy driftem czy pokazy wyczynowej i niezwykle widowiskowej jazdy motocyklem (stunt), skorzystać z możliwości przejażdżki unikatowymi pojazdami, które królują zwykle na torach żużlowych czy wyścigowych no i oczywiście wesprzeć finał WOŚP.

Na zaproszenie burmistrza Szczuczyna Artura Kuczyńskiego do udziału w MotoOrkiestrze odpowiedzieli  m.in.:

- Konrad Dudziński - Dudziński Rally Team m.in Mistrz SzuterCup'17, Mistrz Rajdowego Samochodowego Pucharu Pomorza oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur

-Patryk Dudziński - Patryk Dudziński - RallyDriver m.in. II Wicemistrz SzturerCup'17, Wicemistrz Rajdowego Samochodowego Pucharu Pomorza

- kluby:  Suwałki Drive official i Go Gołdap  

- Stunt Giżycko i Ostry Stunt

- Kitcar Serwis Krzysztof Nazaruk

I wielu innych miłośników szybkiej i wyczynowej jazdy z bliższych i dalszych stron. W niedzielę wszystkie drogi prowadziły do Szczuczyna!

W organizację tej fenomenalnej imprezy włączył się aktywnie ogólnopolski klub zrzeszający wszystkich miłośników tuningu i motoryzacji 2speed.pl - Tuning Klub Polska. Współorganizatorami i jednocześnie patronami medialnymi była organizacja  Zloty i Spoty w Polsce oraz RadioPraga.pl.
Prowadzący audycje Zloty i Spoty w Polsce w RadioPraga.pl Marian Koniuszko był jednym ze współprowadzących szczuczyńską imprezę.

Od godziny 15:00 ruszyła scena pod Urzędem Miejskim w Szczuczynie. Podczas tegorocznego finału WOŚP wystąpiły miejscowe zespoły, m.in. młodzieżowa orkiestra OSP, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie oraz zespół Król Herod obchodzący jubileusz 25 – lecia. Stefan Krajewski – członek Zarządu Województwa Podlaskiego, burmistrz Artur Kuczyński, dyrektor BCK Janusz Siemion i kierownik MDKiS Janusz Marcinkiewicz wręczyli podziękowania kierowniczce zespołu – Barbarze Paszkowskiej oraz Witoldowi Dylewskiemu, Andrzejowi Szabelskiemu i Ryszardowi Rybak, pracującym w zespole od chwili powstania.

W przerwach między występami zespołów licytowano  liczne fanty, które podarowali lokalni przedsiębiorcy, organizacje i osoby prywatne by w ten sposób wesprzeć  szczuczyński finał WOŚP. Nie zabrakło koszulek i piłek z podpisem Macieja Makuszewskiego – reprezentanta kadry narodowej w piłce nożnej pochodzącego ze Szczuczyna czy też kombinezonu Adama Kornackiego (TVN Turbo) ze startów w serii wyścigowej Porsche Super Cup (prezent od firmy Toolip) a także pakietu gadżetów od Karoliny Pilarczyk „Królowej Polskiego Driftu".

Podczas tegorocznego finału koncertowały także zespoły m.in. żeński duet MILEJDIS, formacja ALFA BOYS i zespół ROXTER.

Jedną z głównych  wieczornych atrakcji finału w Szczuczynie podobnie jak w całej Polsce było "światełko do nieba".

W organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczuczynie aktywnie włączyła się Młodzieżowa Rada Miejska i lokalna jednostka OSP SZCZUCZYN.  Tradycyjnie nie mogło zabraknąć smacznej grochówki z Zespołu Szkół w Niećkowie.

 

GALERIA ZDJĘĆ 

 

Podziękowania należą się wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu wsparli organizację WOŚP Szczuczyn 2018. Wielkie dzięki! - Andrzej Kosmowski BCK SZCZUCZYN

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.