XVI Festyn Integracyjny

aktualizacja: 2018-06-11 10:49:55     nr wiadomości: 35497     przeczytano: 2409     Ilość komentarzy komentarze: 1

8 czerwca 2018 r. w klubie "Hades” odbył się XVI Powiatowy Festyn Integracyjny ”Żyjmy Razem - Grajewo 2018" zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grajewie i w Szczuczynie.


Festyn został zorganizowany dzięki środkom finansowym pozyskanym z PFRON, Urzędu Miasta Grajewo, Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz rzeczowemu wsparciu Piekarni Konopki oraz SM MLEKPOL.
Impreza była skierowana do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz osób niepełnosprawnych m.in. podopiecznych: Zespołu Szkół Specjalnych, Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz społeczności z terenu powiatu grajewskiego. Na festynie bawili się również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Moniek.
Celem Festynu jest integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem, promocja talentów w zakresie muzyki. Impreza rozpoczęła się integracyjnym przeglądem piosenki "Śpiewajmy Razem”, w którym zaprezentowali się soliści i zespoły wokalno – instrumentalne ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie, Szkoły Podstawowej w Danówku, Zespołu Szkół Specjalnych, Niepublicznego Przedszkola nr 1 w Grajewie „Akademia Dobrego Startu”oraz zespołu z WTZ w Mońkach. Każdy uczestnik przeglądu piosenki otrzymał nagrody rzeczowe. Atrakcją festynu, cieszącą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży była jazda konna i przejażdżki bryczką z „Zaścianek” z Barszczy.
Festyn poprowadziła pani Izabela Randzio Wodzirej Band i Fabryka Zabawy. 
Wszystkim uczestnikom festynu zapewniono wyżywienie. 
W imprezie wzięło udział około 150 osób. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: 
- Dyrektor biura poselskiego ministra Jarosława Zielińskiego p. Robert Wagner,
- Starosta Powiatu Grajewskiego pan Zygmunt Kruszyński, 
- Vice Starosta Powiatu Grajewskiego pani Alicja Rutkowska, 
- Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie p. Anna Świderska,
- Reprezentant Gminy Grajewo-Główny Księgowy GOPS pani Małgorzata Marchiel,
- Dyrektor Szkoły Specjalnej p. Jarosław Konopka,
- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej pani Ewa Odolecka,
- Prezes Stowarzyszenia "Szkoła Naszą Szansą" p. Wioletta Skwiot,
- Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mońkach p. Tomasz Pac;

Serdeczne podziękowania składamy nauczycielom, opiekunom, instruktorom terapii za liczne przybycie na festyn i przygotowanie swoich podopiecznych do udziału w przeglądzie oraz  Grajewskiemu Centrum Kultury za nieodpłatne użyczenie sali i pracownikom GCK za profesjonalną obsługę imprezy.
Zapraszamy za rok.
Prezes Zarządu SWISON- Wiesław Ruszczyk i Kierownik WTZ- Marta Gutowska 

Piosenka dziewczynki która śpiewała meluzyna super .
Napisał: Jola dodano: 2018-06-17 15:45:04

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.