• 3 komentarzy
  • 11197 wyświetleń

XLI Turniej w zapasach

W miniony weekend w Olsztynie odbył się XLI Turniej o Puchar Warmii i Mazur Młodzików w zapasach w stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział około 200 zawodniczek i zawodników. Powiat grajewski reprezentowali chłopcy i dziewczęta z MOSiR Grajewo oraz chłopcy z MLUKS "GWIAZDA” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie. W turnieju poza licznymi klubami z Polski, brały udział ekipy z Rosji i Litwy.

Bardzo dobre wyniki w zapasach kobiet osiągnęły nasze młode zawodniczki:

Julia Wojciechowska MOSiR Grajewo zdobyła złoty medal w kategorii 40kg , Emilia Danowska MOSiR Grajewo zajęła 5 miejsce w kategorii  37kg.

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Krzysztof Olszewski  MOSiR Grajewo, który w efektownym stylu zwyciężył dwa pojedynki, by w walce finałowej ulec zawodnikowi z Litwy i ostatecznie zdobył srebrny medal w kategorii wagowej 100kg.

Jest to zdecydowanie nasz najlepszy zawodnik w tej grupie wiekowej i wszyscy liczymy, że jego wyniki przełożą się na medale w kadetach.

Kolejne medale, tym razem brązowe, zdobyli w stylu klasycznym:      Przemysław Płochocki MOSiR Grajewo - 38kg.