Wystawiali fikcyjne faktury

aktualizacja: 2019-06-26 08:32:22     nr wiadomości: 39571     przeczytano: 3454     Ilość komentarzy komentarze: 2

Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku we współpracy z analitykami STIR w Ministerstwie Finansów doprowadził do wytypowania firmy z woj. podlaskiego działającej w branży obrotu elektroniką, która wyłudzała VAT uczestnicząc w łańcuchu podmiotów wprowadzających do obiegu tzw. „puste faktury". Szef KAS zablokował ok. 500 tysięcy złotych na rachunku bankowym spółki biorącej udział w nielegalnym procederze.

Pracownicy oraz funkcjonariusze KAS z Białymstoku wszczęli kontrolę celno-skarbową oraz postępowanie przygotowawcze w jednej z podlaskich spółek zajmujących się obrotem elektroniką. Kontrolujący ustalili, że wykazane przez firmę faktury zakupu nie dokumentowały rzeczywistych transakcji, a służyły wyłącznie do obniżania należnego podatku VAT.

Zebrany dotychczas materiał dowodowy wskazuje również, że spółka wystawiała fikcyjne faktury VAT na rzecz innych podmiotów gospodarczych, umożliwiając im tym samym nieuprawnione odliczenia podatku.

W sprawie przesłuchano m.in. osobę zarządzającą spółką oraz zabezpieczono dokumentację księgową. Szacowane straty Skarbu Państwa wynikające z przestępczej działalności spółki wynoszą blisko 2 miliony złotych. - informuje IAS w Białymstoku

 

Co trzeba zrobić, żeby ktoś zrozumiał, że tak nie można?
Napisał: Meliorant dodano: 2019-06-27 08:38:50

No jak co?- złapać i dopiero....lić karę z 1 mln PLN to tedy rozumie taki bizmesmen.....
Napisał: Marcin dodano: 2019-07-01 14:12:21

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.