Wybierz patrona pociągu

aktualizacja: 2018-09-13 10:52:36     nr wiadomości: 37105     przeczytano: 1454     Ilość komentarzy komentarze: 2

Kolej przyłącza się do uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewozy Regionalne ogłosiły konkurs na patrona jednego z pociągów jeżdżących w województwie podlaskim.

Popularyzując wiedzę o regionalnych bohaterach chcemy przypomnieć, że odzyskanie niepodległości po 123 latach zniewolenia zawdzięczamy nie tylko powszechnie znanym z kart historii postaciom, takim jak Józef Piłsudski czy Ignacy Jan Paderewski. Nie mniej ważni są bohaterowie, którzy swoje życie poświęcili walce lub budowaniu świadomości narodowej w regionach, pośród lokalnych społeczności – zaznacza Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki Przewozy Regionalne.

Sposób uczczenia tej daty, jest unikatowy. Do wyboru mamy 7 osób reprezentujących różne środowiska. Swój głos oddać możemy na: Piotra Lebiedzińskiego, gen. dyw. Henryka Minkiewicza, kpt. Władysława Raginisa, Alfonsa Erdmana, ppłk Jerzego Dąbrowskiego (pseudonim "Łupaszka"), a także ks. Antoniego Beszta-Borowskiego i kpr. Bolesława Bierwiaczonka.

Głosowanie na stronie regiobohater.pl trwa do 11 października br.

Pamiętaj: 100 lat niepodległości to zasługa bohaterów także z Twojego regionu. Podziękuj im. Wybierz patrona pociągu, którym podróżujesz. Efektem akcji będzie wyłonienie 16 patronów regionalnych pociągów Polregio.

 

e-Grajewo.pl

 

Setna rocznica to moze w koncu Dworzec wyremontować bo wstyd na całą Polskę za beznadziejnych gospodarzy Starostwo Miasto Panstwo..wstyd pociagiem z patronem jeżdzić przy takim dworcu...
Napisał: ggg dodano: 2018-09-13 21:28:30

To moze w 100 rocznice bedzie wyremontowany zabytkowy dworzec kolejowy ktory ma 145 lat ktory jest oknem na swiat na rozwoj inwestycji i zakladow pracy zeby mieszkancy i inni obywatele mogli z niego korzystac po co pociagi jak nie mozna z nich korzystac patrona to Grajewo juz ma na dworcu tym pracowal dziadek Kaczynskich w Grajewie urodzil sie ojciec Kaczynskich tj. przyklad jak Jaroslaw Kaczynski z PiSlandem i premierem Morawieckim dbaja o HISTORJE mialy byc lepsze polaczenia dla zwyklych obywateli gdzie te obietnice ????????????? nazwe dla pociagu a gdzie historyczne piekne dworce kolejowe??????.To tak dba sie o historie???????? gdzie burmistrz, gmina, powiat razem z radnymi gdzie samolotowa pani Anders posel PiS Gwiazdowski, latajacy po wszystkich partiach Andruszkiewicz co z nimi???????????.
Napisał: grajewiak dodano: 2018-09-17 18:46:50

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.