Współpraca Transgraniczna

aktualizacja: 2018-01-04 11:15:26     nr wiadomości: 33966     przeczytano: 2884     Ilość komentarzy komentarze: 2

Ponad 5,5 mln euro dostaną łącznie podlaskie samorządy Drohiczyna, Sokółki i Szczuczyna oraz ich partnerzy z Białorusi i Ukrainy na wspólne projekty. 3 stycznia br. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku zostały podpisane umowy na realizację projektów w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej.

Szczuczyn, miasto o takiej samej nazwie na Białorusi i Kowel na Ukrainie w swoich miejscowościach będą budować centra dialogu kultur mające służyć spotkaniom, przypominaniu zróżnicowanego dziedzictwa kulturowego sąsiadów. Projekt zakłada utworzenie Transgranicznych Centrów Dialogu Kultur Polska – Białoruś – Ukraina, budowę infrastruktury pozwalającej na organizację plenerowych wydarzeń kulturalnych. Organizowane będą też wydarzenia kulturalne, wizyty studyjne oraz prowadzone prace nad strategią rozwoju transgranicznej turystyki w regionie.

Szczerze mówiąc to czekałem na ten moment prawie siedem lat. Od samego początku pełnienia funkcji burmistrza nasz Stadion i teren wokół niego nie dawały mi spokoju. Najpierw nie było jak, później nie było skąd… Próba zdobycia środków na remont z 2013 roku okazała się nieudaną. Zawsze było coś pilniejszego… Kiedy pojawiły się pierwsze informacje o programie Polska – Białoruś – Ukraina wiedziałem, że to jest to!
Razem z naszymi partnerami rozpoczniemy realizację jednego z najtrudniejszych zadań w historii naszych miast i Urzędów – opisuje Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

3 stycznia 2018 roku, jako partner wiodący podpisałem w obecności Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju p. Adama Hamryszczaka umowę o realizacji projektu budowy Transgranicznych Centrów Dialogu Kultur. Za chwilę uzyskamy ostatnie brakujące zezwolenia i ruszamy! Chciałbym, aby wykonawca, którego wyłoniony w postępowaniu przetargowym rozpoczął prace już wiosną tego roku – dodaje Burmistrz.

Przypomnijmy: Zadanie obejmuje przebudowę terenów Stadionu Miejskiego w Szczuczynie. W ramach projektu powstanie m.in.: nowoczesna arena multikulturalna z terenem zielonym (boiskiem) i trybunami w części zadaszonymi, budynek administracyjno-organizacyjny z szatniami, salami i zapleczem sanitarnym. Nie zabraknie: dróg dojazdowych, parkingów, terenów rekreacyjnych, ścieżek spacerowych i rowerowych; zbiornika wodnego z miejską plażą i pomostem widokowym, kładki dla pieszych od strony ul. Nadstawnej, alejek spacerowych, terenu wystawowo-targowego. Czas realizacji zadania 2 lata.

 

Wielkie Brawa i Gratulacje dla Burmistrza Szczuczyna, widać że robi dużo dla Szczuczyna.
Napisał: mw dodano: 2018-01-04 21:57:54

Jak PIS wprowadzi dwukadencyjnosc wójtów/burmistrzów to zapraszamy do Grabowa...
Napisał: Krysia dodano: 2018-01-05 17:56:31

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.