Wsparcie dla gmin

aktualizacja: 2018-07-05 09:39:29     nr wiadomości: 35744     przeczytano: 2611     Ilość komentarzy komentarze: 6

Prawie 650 tysięcy złotych trafi do podlaskich gmin na dofinansowanie inwestycji w małych miejscowościach. 4 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego samorządowcy podpisali umowy na realizację projektów w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego.

Remonty świetlic, wyposażenie placów zabaw, zakup komputerów do gminnych ośrodków kultury czy utworzenie siłowni „pod chmurką” – to tylko niektóre z inwestycji, które zostaną zrealizowane dzięki Programowi Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego. Pieniądze w formie dotacji do przedsięwzięć trafią do 70 podlaskich gmin.

- Jest wiele  programów za pośrednictwem, których wspieramy obszary wiejskie, ale dzięki takim  małym grantom jak te z Programu Odnowy Wsi naszego województwa, sołectwa mogą realizować  mniejsze, a też ważne przedsięwzięcia. Zależy nam aby dodatkowo pobudzić i zaktywizować nasze mniejsze miejscowości,  tworzyć miejsca integracji lokalnych społeczności – podkreślał marszałek Jerzy Leszczyński.

Program Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego samorząd województwa realizuje po raz pierwszy. Skierowany jest do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z regionu, które mogły zgłosić zadania uprzednio wskazane przez sołectwa ze swojego terenu. Kwota dofinansowania  jednego projektu wynosi maksymalnie 10 tys. zł. Pozostałą część (min. 50% kosztów inwestycji ) pokrywa gmina. Wszystkie wnioski zgłoszone przez gminy, zostały rozpatrzone pozytywnie. Kwota dofinansowania z budżetu samorządu województwa wynosi 646 917,18 zł, a  łączna szacowana wartość zadań wyniesie 1 704 822,88 zł.

Z powiatu grajewskiego umowy podpisali samorządowcy z:

- gminy Grajewo na zadanie pn. „Plac zabaw w Sojczynie”. Przedmiotem inwestycji jest utworzenie placu zabaw dla dzieci z okolicznych sołectw. Na ogrodzonym terenie zostanie zamontowany m.in. zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, huśtawka, bujaki itp.

- gminy Rajgród na zadanie pn.„ Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Woźnejwsi”. Do wyremontowanego w 2017 r. budynku świetlicy wiejskiej, zostanie zakupione wyposażenie: 16 stołów, 100 krzeseł, wieszaki, sprzęt nagłaśniający oraz komplet naczyń  stołowych. Wyposażenie świetlicy w nowy sprzęt poprawi wykorzystanie obiektu.

- gminy Radziłów na zadanie pn. „Demontaż istniejącego i montaż nowego ogrodzenia parku- skweru na dz.nr 137/1, 137/2 w Słuczu, Gmina Radziłów”. Zadanie obejmuje demontaż starego zdewastowanego ogrodzenia oraz montaż nowego ogrodzenia parku- skweru. Park ma powierzchnię 2161 m². ponadto będzie ustawiona nowa wiata przystankowa w Słuczu.

- gminy Wąsosz na zadanie pn. „Modernizacja ogrodzenia dla placu, na którym znajduje się plac zabaw, budynek świetlicy wiejskiej oraz remont świetlicy”. Przedmiotem zadania jest modernizacja istniejącego ogrodzenia placu poprzez zakup materiału i wykonanie bramy, 2 furt oraz 76 mb przęseł i cokołu z cegły klinkierowej. Dodatkowo ogrodzenie będzie doposażone w piłkochwyt. Ponadto w budynku remizy zostanie ułożone 27 m2 glazury oraz  ok. 4,5 m2 terakoty. Dodatkowo fasada całego budynku zostanie pomalowana. Na plac zabaw będzie zakupione urządzenie typu huśtawka lub karuzela.

e-Grajewo.pl
  - fot. Wrota Podlasia

też mi inwestycje....śmiechu warte
Napisał: mieszkaniec dodano: 2018-07-05 14:33:08

a jakie wedlug ciebie powinny byc iwestycje?? lotnisko wybudowac??
Napisał: ja dodano: 2018-07-05 17:35:34

Śmiech na sali, nagonka przed wyborcza... A tam gdzie nic nie bylo to i tak zostaje bez zmian
Napisał: Mia dodano: 2018-07-05 19:27:42

Placu zabaw w Biebrzy jak nie było tak i nie będzie...
Napisał: Jolanta dodano: 2018-07-09 22:13:19

Wybory coraz bliżej ;) Trzeba gawiedź zabawić, zbytnio się starając, za cudze pieniądze...
Napisał: nieciemnamasa dodano: 2018-07-11 12:37:15

Plac zabaw w Wasoszu jest calkiem ok .Nie ma sensu w niego inwestowac bo i tak bachornia go zniszczy jak zawsze ..Wojt ..smiechu warte ..dlaczego nie zaiteresuje sie placami zabaw w innych miejscowosciach np .Zebry Bagienice gdzie plac zabaw WYMAGA remontu .Dlaczego WOJT NIE WYREMONTUJE REMIZY W bagienicach ? Malo pewbie kto wie ale GOKIS URZAD GMINY PLUS GIMNAZJUM I OSRODEK WYPELNIA RODZINA WOJTA? INNI LUDZIE NIE MIELIBY NAWET SZANS W JAKIMKOLWIEK KONDYDOWANIU NA KOGOKOLWIEK . ..INWESTOWAC W COS CO JUZ JEST NIE DAJAC SZANSY MNIEJSZYM MIEJSCOWOSCIA .Zenada . Zanim dosiegnie mnie fala hejtu pochodze z Wasosza , ukonczylam gimnazjum bylamczestym gosciem W Goku wiec wiem co mowie .
Napisał: Znamysiedobrze dodano: 2018-07-23 09:16:05

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.