Wieści ze Szpitala

aktualizacja: 2018-09-14 06:34:14     nr wiadomości: 37107     przeczytano: 4626     Ilość komentarzy komentarze: 4

Szanowni Państwo

Pragnę odnieść się do artykułu który ukazał się w prasie lokalnej  7 września 2018 r. „Radni Miejscy czekają na Starostę i Dyrektora Szpitala” oraz został opublikowany na stronach internetowych. Zawarte są w nim półprawdy, a w niektórych akapitach inwektywy.

W punktach przedstawię historię braku pomocy finansowej ze strony Miasta Grajewo:

 

  1. W lutym 2018r. Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na zakup angiografu i remont pomieszczeń (utworzenie pracowni angiografii cyfrowej). Na uwagę zasługuje fakt, iż na 10 złożonych wniosków tylko grajewski szpital otrzymał dofinansowanie.

  2. Wspólnie ze Starostą Grajewskim oraz Ordynatorem Oddziału Internistyczno - Kardiologicznego postanowiliśmy wystąpić do okolicznych samorządów z prośbą o pomoc finansową dla tej inwestycji.

  3. Do każdego samorządu zostało wystosowane pismo ze szczegółowym opisem zaplanowanej inwestycji oraz prośbą o jej dofinansowanie (wniosek w załączeniu).

  4. Aby przybliżyć Państwu Radnym skalę zaplanowanych inwestycji, wspólnie ze Starostą Grajewskim oraz Ordynatorem Oddziału Internistyczno – Kardiologicznego wystąpiliśmy na sesjach rad miejskich i gminnych ze szczególną prośbą o dofinansowanie inwestycji, która będzie służyła całemu społeczeństwu. Odpowiadaliśmy na pytania i wątpliwości Państwa Radnych. W dniu 25 kwietnia 2018 r. byliśmy obecni na  L/18 sesji Rady Miasta Grajewa również wyjaśniając szczegółowo cel inwestycji oraz odpowiadając na pytania Radnych dotyczące nie tylko w/w inwestycji.

  5. Radni Gminy Wąsosz, Miasta i Gminy Szczuczyn, Miasta i Gminy Rajgród, Gminy Grajewo i Gminy Radziłów podjęli decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego dla szpitala. Radni Miasta Grajewa odroczyli decyzję, widząc konieczność ponownego spotkania. Mając na uwadze, że wszystkie kwestie dotyczące inwestycji zostały już omówione (na piśmie i podczas sesji Rady Miasta) udzieliłem odpowiedzi Państwu Radnym, że ponowne spotkanie nie wniesie nic merytorycznego, zaznaczając, że jeżeli ktoś z Państwa Radnych ma jeszcze wątpliwości i pytania to proszę złożyć je pisemnie. Do dziś do szpitala nie wpłynął ani jeden wniosek czy prośba o udzielenie dodatkowych wyjaśnień.

  6. W dniu 24 sierpnia 2018r. otrzymałem zaproszenie na posiedzenie Komisji Rady Miasta, w których nie mogłem wziąć udziału gdyż już wcześniej na ten dzień zaplanowana została kontrola z Urzędu Marszałkowskiego, dotycząca oceny trwałości projektu Bloku Operacyjnego. Moja obecność podczas kontroli była konieczna.

 

Na zakończenie chciałbym Państwa poinformować że inwestycja jest już na ukończeniu. W chwili obecnej kompletowana jest kadra mająca pracować w pracowni angiografii cyfrowej. Lada moment zaczyna pracę ekipa budowlana w celu modernizacji Oddziału Internistyczno-Kardiologicznego (modernizacja Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego wraz z jej doposażeniem). Trwają również rozmowy z POW NFZ w Białymstoku w celu zawarcia kontraktu na usługi kardiologii inwazyjnej

W załączeniu przekazuję do wiadomości wniosek skierowany do Burmistrza Miasta Grajewo z dnia 25.04.2018 r.


Załącznik (*.pdf)

                                                                                  Grzegorz Dembski

Dyrektor Szpitala Ogólnego im. Witolda Ginela w Grajewie      

 

Rzeczowo, bez lukrowania wyjasniono temat. Wszystkim życzę zdrowia, a zwłaszcza radnym miasta Grajewa obecnej kadencji i Panom Burmiszczom, bo pewnie nie zecghca korzystać z usług naszego rodzimego szpitala ktory mimo wszystko uporczywie podnosi standardy, wyposażenie, jakość a i szybkość w nagłych przypadkach też bo słyszymy że niedługo ma byc lądowisko. Dziekuje za rozjasnienie.
Napisał: szymon pacjent i wyborca dodano: 2018-09-14 16:52:43

Szymon , masz możliwość startować w wyborach , zostać radnym miasta i współdecydować ile i na co dla szpitala przekazać , a pisac każdy może lepiej lub gorzej
Napisał: aa dodano: 2018-09-14 20:40:09

Jeszcze tak odremontowac niektórych lekarzy i będzie git. Myślę że obejdzie się bez wniosków do władz.
Napisał: Lolo dodano: 2018-09-15 22:14:01

za szpital odpowiada POWIAT nie miasto !!!
Napisał: maciek dodano: 2018-09-16 15:52:20

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.