Wieści ze Szczuczyna

aktualizacja: 2018-07-11 09:59:21     nr wiadomości: 35770     przeczytano: 2634     Ilość komentarzy komentarze: 0

Umowa na największy w historii Szczuczyna projekt infrastrukturalny została podpisana. Przypomnijmy, w czerwcu br. Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził dofinansowanie przedsięwzięcia dotyczącego kompleksowej gospodarki wodno-ściekowej w mieście.

W ramach prac zostanie wybudowane nowe, technologicznie zaawansowane ujęcie wody i zmodernizowana oczyszczalnia ścieków komunalnych. Projekt przewiduje także wymianę na nowe najstarsze odcinki wodociągów, kanalizacji sanitarnej oraz przepompowni ścieków w ulicach: Łąkowej, Sienkiewicza, Sobieskiego oraz budowę kanalizacji sanitarnej na ul. Łomżyńskiej, Kilińskiego, Grunwaldzkiej, Granicznej, Przelotowej, Sportowej.

Projekt o wartości ponad 14,5 mln zł, wśród których 25 procent to środki własne miasta, zakończy się w przeciągu dwóch lat.

- Nie będzie łatwo, ale zrobimy swoje! Nad zadaniem pracowaliśmy prawie dwa lata, a jego realizacja pozwoli na rozbudowę miasta, realizację wizji budowy Nowej Dzielnicy Aglomeracji Szczuczyn – informuje Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.