• 7 komentarzy
  • 9168 wyświetleń

Wieści z maty zapaśniczej

UDANE WYSTĘPY ZAPAŚNIKÓW

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy i zawodniczki sekcji zapaśniczej MOSiR Grajewo  wzięli udział w turniejach, w których  odnieśli znaczące sukcesy.
 W Międzynarodowym Memoriale im. Antoniego i Jerzego Dąbrowskich w zapasach styl klasyczny kadetów (junior młodszy), które odbyły się w Supraślu w dniach 22-23.09.2012.  brązowy medal zdobył Bartosz Wiśniewski w kategorii wagowej 63kg, który po wygranych walkach eliminacyjnych dopiero w półfinale uległ zawodnikowi z Ukrainy. W walce o III miejsce spotkał się z zawodnikiem Podlasia Białystok z którym wygrał na punkty.

Drugi medal, złoty wywalczył Oskar Czyżewski w kategorii wagowej 85kg pewnie wygrywając swoje walki. W półfinale  kładąc reprezentanta Ukrainy na plecy wygrał przed czasem, w finale spotkał się z zawodnikiem z Litwy pokonując swojego rywala na punkty.

Zawodnicy i zawodniczki naszego klubu w dniu 29.09.2012 uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek regionu D w zapasach styl wolny w Koronowie. Dla tej kategorii wiekowej są to najważniejsze zawody w roku na tym etapie szkolenia i liczone są do punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Najlepiej na tych  zawodach wypadli: