Wieści z Wierzbowa

aktualizacja: 2018-03-13 16:48:06     nr wiadomości: 34612     przeczytano: 2077     Ilość komentarzy komentarze: 1

WIERZBOWO NA MIARĘ!

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Wierzbowie  przystąpili do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Projekt z klasą”.  Podejmując się tego trudnego zadania w zespole, połączyli siły i dziedziny na co dzień dość odległe – nauki ścisłe oraz język polski. W związku z powyższym, w ramach edukacyjnego projektu „WAŻNE, WAŻNIEJSZE I NAJWAŻNIEJSZE” zaplanowali, zarówno przeprowadzenie szczegółowych pomiarów fizycznych, jak i wywiadów z najstarszymi mieszkańcami regionu na temat dawnych przyrządów pomiarowych.

Julita Olszewska, Żaklina Sokołowska, Karolina Wiśniewska, Weronika Szmigiel, Kamil Łoszewski, Damian Wojsław, Alicja Krukowska, Natalia Magiera  – to grupa uczniów, którzy z hasłem „Mierzymy wysoko!” zaangażowali do współpracy kolegów, nauczycieli oraz mieszkańców powiatu grajewskiego. Jednym
z efektów tych działań jest powstanie zespołu redakcyjnego, który za zgodą Pani Dyrektor Jolanty Samaszko zajmie się wkrótce publikacją czasopisma szkolnego pod takim samym, jak projekt konkursowy, tytułem. Redaktorem naczelnym powstającej gazety została Karolina Wiśniewska, a zastępcą – Bartosz Dzieżyc.

Za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych Szkoła Podstawowa w Wierzbowie otrzymała certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2018”.

fot.B.S. 

Brawo Wy
Napisał: Ziomek dodano: 2018-03-14 20:35:37

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.