Wieści z Wąsosza

aktualizacja: 2019-02-06 20:05:02     nr wiadomości: 38386     przeczytano: 1730     Ilość komentarzy komentarze: 0

Ferie zimowe dobiegły końca. Dzieci pozostające w Gminie Wąsosz mogły korzystać z oferty przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Bibliotekę Publiczną  w Wąsoszu.


Ferie rozpoczęliśmy od spotkania z przedstawicielami Policji, Inspekcji Pracy, Sanepidu,  Straży  Pożarnej,  którego  tematem  przewodnim  było  bezpieczeństwo– quizy, konkursy, ćwiczenia z fantomem, scenki sytuacyjne/ pomoc  tonącemu na lodzie/, rozwijanie węża strażackiego.
W trakcie ferii dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w zajęciach twórczych, na których powstało wiele ciekawych prac m.in. serca z masy solnej na dzień Babci i Dziadka, koszulki z własnym pomysłem i konkurs na najładniejszy projekt. Kwiatowe gumki do włosów, odlewy gipsowe to warsztaty przeprowadzone przez państwa Skrodzkich ze Szczuczyna.


Warsztaty przeprowadziła również Pani Jadwiga Solińska. Okazało się że nieco zapomniane łańcuchy z bibuły były trafionym pomysłem. Przeprowadziliśmy mini quiz pt. „Czy znamy panią Jadwigę Solińską”. Wszystko dopełniła opowieści  o życiu               i twórczości poetki.
Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach : plastycznym „Zanim wrócą bociany”, Mistrza głośnego  czytania, układania puzzli i szybkiego pisania na klawiaturze. 
Nie zabrakło również gier planszowych, quizów i zabaw.
Miłośnicy sportu mogli uczestniczyć w zajęciach ruchowych z elementami karate Kyokushin oraz Turnieju Tenisa Stołowego.
Ponadto zorganizowaliśmy dwie wycieczki do Ełku- do kina / Ralph Demolka 3D, Kogel Mogel, Asterix i Obelix/, Papugarnia/ warsztaty, animacje i karmienie papug/ łyżwy,  radio Bayer Fm/ wywiad na antenie i reportaż/ oraz Mc Donald’s. Wyjazd był możliwy dzięki uprzejmości Pana Czesława Ołdakowskiego, Wójta Gminy Wąsosz, który użyczył nam pojazdu.

 

W drugim tygodniu odbył się Bal Przebierańców, dzieci aktywnie spędziły ponad 2 godziny z Panią Izabelą Gwiazdowską ze Studia Działań Kreatywnych Gwiazda.
Nie mogło zabraknąć również słodkiego akcentu - zabaw kulinarnych, na których nigdy nie brakuje chętnych.  Odbyły się również warsztaty filmowe animacji poklatkowej. Chociaż są to zajęcia cykliczne, uczestnicy podczas ferii nie zwalniali tempa.
Na zakończenie podsumowanie ferii, wręczenie nagród. Dziękuję prowadzącym zajęcia, opiekunom podczas wyjazdów oraz uczestnikom zajęć. Praca z wami to przyjemność.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.